Bydgoszcz
5C
Niebo częściowo zachmurzone
75% wilgotność
Wiatr: 7km/h W
H 6 • L 4
10C
Sob
8C
Nd
9C
Pon
10C
Wt
6C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaSzef MSWiA gościł w regionie. „Państwo nie powinno oszczędzać na bezpieczeństwie”
14.05.2018 | 09:13

Szef MSWiA gościł w regionie. „Państwo nie powinno oszczędzać na bezpieczeństwie”

Szef MSWiA zapewnił o kolejnych środkach finansowych dla służb mundurowych.

Na zdjęciu: Odprawa służb mundurowych z udziałem szefa MSWiA odbyła się w urzędzie wojewódzkim.

Fot. Stanisław Gazda

Będą dodatkowe środki finansowe na wyposażenie służb mundurowych – zapowiedział minister spraw wewnętrznych. Joachim Brudziński gościł w piątek w regionie.

Minister Brudziński wizytę rozpoczął od Bydgoszczy, gdzie w urzędzie wojewódzkim odbyła się odprawa z udziałem przedstawicieli służb mundurowych. – Celem moich wizyt w kraju jest wsłuchanie się w głosy komendantów wojewódzkich – mówił szef MSWiA. Nawiązał też do dramatycznych zdarzeń z Biskupina, gdzie funkcjonariusz policji został raniony podczas interwencji przez chorego psychicznie 36-letniego mężczyznę. Minister przypomniał również wydarzenia z sierpnia ubiegłego roku, kiedy przez region przeszła potężna nawałnica. – Wszyscy pamiętają o waszej ciężkiej, ofiarnej pracy. Państwo wtedy zadziałało – zapewnił.

Podczas odprawy Joachim Brudziński zapowiedział, że niebawem zostaną przekazane dodatkowe środki finansowe dla służb mundurowych. – Państwo nie powinno oszczędzać na bezpieczeństwie. Bezpieczeństwo nie ma ceny – przyznał minister spraw wewnętrznych. Minister Brudziński zadeklarował, że do 2020 roku dla służb mundurowych zostanie przekazanych blisko dziewięć miliardów złotych. Od przyszłego roku mają wzrosnąć płace w formacjach mundurowych. Od 1 stycznia 2019 r. to będzie wyższe wynagrodzenie o 309 zł, zaś 300 zł więcej otrzymają pracownicy cywilni.

– Nastąpiło odsunięcie państwa od obywatela. Wszyscy Polacy mają takie samo prawo do poczucia bezpieczeństwa, niezależnie od tego, czy mieszkają w Warszawie czy w Bydgoszczy – zapewnił Brudziński. Zaznaczył, że za czasów koalicji PO-PSL poczucie bezpieczeństwa wobec obywateli było obniżane, a za argument podał likwidację 33 posterunków policji. W regionie odtworzono już sześć z nich (w całym kraju 75), a niebawem do tego grona dojdą cztery kolejne.

Popołudnie minister Brudziński spędził z kolei w Rypinie. Tam odbyły się uroczyste obchody wojewódzkiego Dnia Strażaka.


Powiązane treści