[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Sześć godzin na wolności. Wystarczyło, by w czasie awantury grozić śmiercią dwóm osobom

Dodano: 28.07.2021 | 07:13

Na zdjęciu: Grudziądzcy policjanci zatrzymali mężczyznę, który w sześć godzin po wyjściu na wolność groził śmierciom dwóm osobom.

Fot. Archiwum

Raptem sześć godzin – tyle czasu na wolności przebywał 56-latek, który opuścił zakład karny. Tuż po wyjściu, dwóm osobom groził śmiercią. I wrócił do aresztu. – Mężczyzna już wcześniej miał problemy z prawem, za które spędził długą część swojego życia za kratkami – mówią funkcjonariusze.

Jak informują grudziądzcy policjanci, do zdarzenia doszło w jednym z mieszkań w ubiegłym tygodniu. – Doszło do awantury, w której brał udział 56-letni mężczyzna. Na miejsce zostali skierowani policjanci, gdzie zastali mężczyznę, który był wskazywany jako agresor – opisuje mł. asp. Łukasz Kowalczyk z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu.


CZYTAJ WIĘCEJ: Zapadł wyrok po zabójstwie w kamienicy przy Mickiewicza w bydgoskim Śródmieściu


Z informacji przekazanych przez policjantów wynika, że 56-latek miał grozić nożem dwóm osobom. Zatrzymano go i przewieziono do policyjnego aresztu. – Jak się później okazało, 56-latek wrócił do domu po długiej nieobecności spowodowanej odsiadywaniem kary pozbawienia wolności za inne przestępstwo – dodaje mł. asp. Kowalczyk i precyzuje, że w sumie 56-latek za kratkami spędził dwanaście lat. – Według uzyskanych informacji, od czasu opuszczenia zakładu karnego do kolejnego zatrzymania upłynęło niespełna sześć godzin – słyszymy w grudziądzkiej komendzie.

Grudziądzcy policjanci precyzują, że za popełnione przestępstwo gróźb karalnych, agresorowi grozi do dwóch lat pozbawienia wolności. Na razie, 56-latek spędzi za kratkami najbliższe trzy miesiące, bo sąd przychylił się do wniosku prokuratury o zastosowanie wobec zatrzymanego właśnie tego środka zapobiegawczego.

Sześć godzin na wolności. Wystarczyło, by w czasie awantury grozić śmiercią dwóm osobom
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments