7C
87% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 7 • L 7
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportSześć goli w sparingu Zawiszy. „Niebiesko-czarni” zremisowali z ligowym rywalem [ZDJĘCIA]
25.07.2021 | 17:53

Na zdjęciu: Sparingowy mecz bydgoskiego Zawiszy z Bałtykiem Gdynia zakończył się remisem.

Trzeci mecz sparingowy i trzeci remis piłkarzy bydgoskiego Zawiszy. „Niebiesko-czarni” zremisowali na własnym stadionie z Bałtykiem Gdynia 3:3.

Zespół Piotra Kołca zremisował dwa wcześniejsze sparingi 1:1: u siebie z IV-ligowymi rezerwami Chojniczanki Chojnice, a przed tygodniem z ŁKS-em II Łódź.

W starciu z Bałtykiem, „niebiesko-czarni” prowadzili już dwukrotnie różnicą dwóch bramek: w pierwszej połowie było już 2:0 po golach Macieja Koziary (jego transfer Zawisza potwierdził w niedzielne popołudnie) oraz zawodnika testowanego, który wykorzystał rzut karny, a w drugiej połowie zrobiło się 3:1, gdy podanie Kamila Żylskiego wykorzystał Wojciech Mielcarek. Rywale odpowiedzieli jednak golami Macieja Buławskiego (nie pomylił się z jedenastu metrów), a w samej końcówce trafili jeszcze Mateusz Gułajski i Mikołaj Kośnik.

W ostatnim sparingu przed ligą, Zawisza zagra w sobotę (31 lipca) z Pogonią II Szczecin. Sezon III ligi, „niebiesko-czarni” rozpoczną na własnym boisku od meczu z Jarotą Jarocin (7 sierpnia, 19:46).

PIŁKA NOŻNA – MECZ SPARINGOWY – 24.07.2021 R.
ZAWISZA BYDGOSZCZ – BAŁTYK GDYNIA 3:3 (2:0)
Bramki: Maciej Koziara 11′, zawodnik testowany 43′ karny, Wojciech Mielcarek 85′ – Maciej Buławski 59′ karny, Mateusz Gułajski 88′, Mikołaj Kośnik 90+1′