Bydgoszcz
3C
Niebo głównie zachmurzone
76% wilgotność
Wiatr: 9km/h WSW
H 3 • L 2
1C
Pt
1C
Sob
0C
Nd
-2C
Pon
-2C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCISześćdziesiątka Saszy Siemieniuty – dentysty i gawędziarza
16.07.2021 | 08:27

Sześćdziesiątka Saszy Siemieniuty – dentysty i gawędziarza


Zdjęcia:

Dzisiaj 60. urodziny obchodzi Aleksander Siemieniuta, znany nie tylko jako dentysta, ale też niezwykły gawędziarz, wielki ambasador Ukrainy w naszym mieście. Usiąść na fotelu dentystycznym u Saszki, bo tak się wszyscy zwracają do Aleksandra, to niekłamana przyjemność. Uspokajam: nie zwariowałem, nie mam żadnego stomatologicznego interesu żeby pisać nieprawdę, nie chcę zrobić dobrze jubilatowi, po prostu tak jest!

Krążył kiedyś taki dowcip o premierze Waldemarze Pawlaku, że dziennikarze w Sejmie nigdy do końca nie wiedzą, czy po schodach wchodzi, czy może schodzi. Ja sam przyznam się szczerze, że siedząc u Saszki na fotelu, długo nie widziałem, czy żartuje, czy może mówi poważnie? Po latach już wiem, że nie żartował jak opowiadał – fascynująco i ze swadą, o swoim dzieciństwie na Ukrainie, o studiach na Krymie, o tym, jak szlifował swój fach jako stomatolog w fabryce traktorów zatrudniającej trzy tysiące robotników. I o swoich pierwszych krokach w Polsce, gdzie przyszło mu handlować w hali przy Magdzińskiego, a później szukać przychodni, w której mógłby praktykować jako dentysta, żeby nostryfikować w Polsce ukraiński dyplom.

Sasza to nie tylko znakomity fachowiec, niezwykły gaduła, erudyta, człowiek oczytany i znający życie ze wszystkich stron. Równo 30 lat temu przyjechał do nas z daleka, ale tak wkomponował się w obraz naszego miasta, że dzisiaj trudno sobie nawet wyobrazić Bydgoszcz bez niego. Żyj nam Saszka, sto lat i dłużej, dowcipkuj, racz nas swoimi przemyśleniami, bądź tutaj chłopie z nami, bo Bydgoszcz Cię potrzebuje. Jesteś najlepszym ambasadorem nie tylko Ukrainy, ale i zawodu dentysty. Każdy, kto Ciebie poznał, już się nie boi siadać na fotelu, a nawet czasami za tym tęskni.

Wszystkiego najlepszego, Saszka!


Aleksander Siemieniuta – założyciel i prowadzący klinikę DENTALEX przy ul. Poznańskiej.  W 1991 roku przeprowadził się na stałe do Bydgoszczy i rozpoczął karierę zawodową w przychodni specjalistycznej SANITAS. W 2012 roku  rozszerzył swoją działalność o usługi implantologiczne. Powstała w ten sposób klinika VIP-IMPLANT, która przeprowadza szeroki zakres zabiegów chirurgicznych z użyciem najnowocześniejszego sprzętu dostępnego na rynku. Ważną rolę w doskonaleniu umiejętności odgrywa również coroczny udział doktora Siemieniuty w licznych (do 20 rocznie) kongresach, sympozjach oraz szkoleniach implantologicznych. Edukację zdobywał w Krymskiej Akademii Medycznej, Akademii Medycznej w Kijowie, szwajcarskiej Zimmer Biomet Institute oraz HürzelerZuhr Dental Education Institute z Monachium

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jerzy
Jerzy
4 miesięcy temu

Wszystko co Pan redaktor napisał o Panu Doktorze jest prawdą. Pan Aleksander to prawdziwy cudotwórca i wspaniały fachowiec. Każdy doskonale wie, że wizyta u stomatologa wiąże się z niepokojem i co najmniej lekkim strachem. Po wizycie u Pana Aleksandra można o tych obawach zapomnieć. Wszyscy członkowie mojej najbliższej rodziny (6) korzystają z usług Pana kliniki i są bardzo zadowoleni. Dziękujemy. Super fachowiec i wspaniały Człowiek. Panie Aleksandrze 100 lat w zdrowiu i miłości oraz kolejnych sukcesów w pracy zawodowej.

adam
adam
4 miesięcy temu

tak trzymać , takich więcej – sto lat

Powiązane treści