Bydgoszcz
3C
100% wilgotność
Wiatr: 3km/h E
H 4 • L 2
11C
Sr
16C
Czw
16C
Pt
10C
Sob
10C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaSześciu chętnych na posadę dyrektora Teatru Kameralnego. Wśród nich znany aktor
teatr kameralny bydgoszcz
12.07.2019 | 14:23

Sześciu chętnych na posadę dyrektora Teatru Kameralnego. Wśród nich znany aktor

Na zdjęciu: Tak ma wyglądać Teatr Kameralny. Obecnie trwa jego budowa.

Fot. Urząd Miasta Bydgoszczy

Sześć osób ubiega się o posadę dyrektora nowej instytucji kultury – Teatru Kameralnego. Ratusz podał pierwsze efekty prac komisji konkursowej. 

Jak informuje urząd miasta, w czwartek, 11 lipca odbyło się pierwsze posiedzenie komisji konkursowej w sprawie wyboru dyrektora instytucji, która będzie miała swoją siedzibę w budowanym obiekcie na rogu Grodzkiej i Podwale. – Wszyscy kandydaci spełnili wymogi formalne i zostali dopuszczani do drugiego etapu postępowania konkursowego – podaje rzecznik prezydenta Bydgoszczy Marta Stachowiak. Kolejna część konkursu odbędzie w terminie po 20 sierpnia. Warto dodać, że w komisji konkursowej zasiadają tak znane postaci jak Katarzyna Figura, Leonard Pietraszak czy Paweł Łysak. Reprezentantami miasta w jury są Iwona Waszkiewicz, zastępczyni prezydenta miasta i dyrektor Biura Kultury Bydgoskiej Magdalena Zdończyk.

Chętnych do objęcia stanowiska jest sześć osób. Wśród nich znajduje się znany aktor Dariusz Kordek. Poza nim o fotel dyrektora rywalizują Sławomir Czarnecki, Henryk Hryniewicki, Agnieszka Jagiełło, Mariusz Napierała i Beata Waszak. Zgodnie z wymogami konkursu, chętni na posadę musieli udokumentować doświadczenie w pracy w segmencie kultury i nauki i zaprezentować autorską wizję kierowania instytucją – z jednej strony pokazać swój pomysł na strukturę organizacyjną instytucji, a z drugiej zarys repertuaru na lata 2020-2023. Dyrektor Teatru Kameralnego zostanie powołany na czteroletnią kadencję.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści