Bydgoszcz
11C
Niebo częściowo zachmurzone
82% wilgotność
Wiatr: 8km/h W
H 11 • L 11
17C
Sob
17C
Nd
17C
Pon
15C
Wt
14C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaSzkoła na Górzyskowie z nową halą. Zobacz, jak będzie wyglądała [WIZUALIZACJE]
05.09.2018 | 13:00

Szkoła na Górzyskowie z nową halą. Zobacz, jak będzie wyglądała [WIZUALIZACJE]

Na zdjęciu: Szkoła przy Kcyńskiej wkrótce zmieni swoje oblicze.

Fot. archiwum

Uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 12 przy ul. Kcyńskiej czekają na nową halę sportową. Obecnie trwa przetarg na wybór wykonawcy prac budowlanych.

Nowa sala powstanie na tyłach szkolnej działki. W obiekcie będzie boisko o wymiarach 19,5×36,4 m oraz szatnie, sanitariaty i natryski. Co ważne dla szkoły – wszystkie rozwiązania będą uwzględniać potrzeby uczniów  niepełnosprawnych. Dotychczasowa hala zostanie rozebrana, a w jej miejscu powstanie dwukondygnacyjny łącznik. W nim na parterze znajdą się trzy sale dla klas I-III, pokój nauczycieli, pomieszczenie dla nauczycieli WF, magazyn sprzętu, szatnie, sala rehabilitacyjna i pomieszczenia techniczne. Na piętrze znajdować będą się sale do pracy z uczniami, sala do rehabilitacji ruchowej, sala  taneczna, świetlica, gabinet psychologów i pedagogów, pokój pielęgniarki szkolnej i pomieszczenia pomocnicze. Bezpośrednim połączeniem istniejącego budynku szkoły z projektowanym będzie przeszklony, jednokondygnacyjny hol z pochylnią.

Na dziedzińcu wewnętrznym powstanie plac apelowy. Na elewacjach dominować mają stonowane kolory w odcieniach szarości z kolorowymi akcentami w postaci opasek w ościeżach okiennych. Wraz z budową hali budynek przejdzie termomodernizację.

Oddano go do użytku w 1955 roku. W chwili obecnej ściany i drzwi nie spełniają wymagań dotyczących oszczędności energii. Zakres prac obejmuje m.in. docieplenie ścian zewnętrznych i fundamentów, izolację stropu, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej. Budynek zyska nowe rynny, a na koniec elewację. Będzie ona również utrzymana w szarych odcieniach.

Obecnie trwa przetarg na wybór wykonawcy prac budowlanych. W ofertach oprócz ceny rozpatrywana będzie długość gwarancji. – Zależy nam na długiej 7-letniej odpowiedzialności wykonawców za nową halę z tytułu rękojmi za wady. Zakończenie całej inwestycji wstępnie planowane jest na grudzień przyszłego roku – tłumaczy urząd miasta.


Powiązane treści