[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
1

Szkoła Podstawowa nr 2 w Koronowie przejdzie remont? Ogłoszono przetarg na wykonanie projektu

Dodano: 20.01.2023 | 10:37

Na zdjęciu: Szkoła Podstawowa nr 2 przejdzie remont.

Fot. archiwum Szkoły Podstawowej nr 2 w Koronowie

O remoncie Szkoły Podstawowej nr 2 w Koronowie przy ul. Dworcowej mówi się już od jakiegoś czasu. Podczas jednej z uroczystości szkolnych burmistrz Koronowa Patryk Mikołajewski zapowiadał kompleksowy remont placówki. Niedawno ogłoszono przetarg na wykonanie projektu

Przed II wojną światową w miejscu, gdzie dzisiaj funkcjonuje szkoła zlokalizowane było boisko sportowe. W 1961 roku powstała popularna „dwójka” (główny budynek). Pierwszym dyrektorem został Tadeusz Piskozub. Funkcję tę sprawował nieprzerwanie do 31 sierpnia 1990 roku. Po nim funkcję dyrektora przejął Zbigniew Głogowski. Za jego czasów powstał dodatkowy budynek przyległy do gmachu głównego, powstało też boisko i miasteczko komunikacyjne. Obecnym dyrektorem jest Izabela Maćkowiak (od zeszłego roku).

Poza boiskiem i dodatkowym budynkiem, zarówno sala gimnastyczna jak i główny obiekt nie były przez wiele lat remontowane. Postanowiono zatem to zmienić. W 2021 roku z okazji 60-lecia istnienia szkoły burmistrz Koronowa Patryk Mikołajewski przekazał na ręce ówczesnego dyrektora Zbigniewa Głogowskiego czek w wysokości 150 tys. zł na projekt termomodernizacji budynku szkoły. Oczywiście była to tylko część kwoty.

Teraz zrobiono kolejny krok. Ogłoszono przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej termomodernizacji budynków SP 2 w Koronowie. W budynku A (budynek od strony placu zabaw) planuje się wymianę stolarki okiennej, zapewnienie odpowiedniej klimatyzacji, dopuszcza się nadbudowę lub rozbudowę budynku o pomieszczenia dydaktyczne z przeznaczeniem głównie na sale do zajęć przedszkolnych, rozbudowę od strony wschodniej o wewnętrzny plac zabaw o nowoczesnej architekturze, stworzenie strefy (pomieszczeń: sal lekcyjnych, sali gimnastycznej, szatni, sanitariatów) z przeznaczeniem dla najmłodszych klas oraz remont pomieszczeń, które nie zostaną objęte przebudową.

W budynku B (główny obiekt) planuje się odwilgocenie poziomu piwnicy, adaptację dwóch lokali mieszkalnych zlokalizowanych na poziomie parteru na cele/pomieszczenia szkolne, adaptację pomieszczeń piwnicznych na pomieszczenia szkolne (np. szatnia, salki, językowe, biblioteka), wymianę stolarki okiennej, remont pomieszczeń, wymianę balustrad i poręczy na obu klatkach schodowych, wymianę nawierzchni na holach i w pomieszczeniach dydaktycznych, remont sanitariatów, instalację paneli fotowoltaicznych na dachu budynku, przebudowę głównego wejścia, przebudowę dachu i schodów na balkonie zewnętrznym od strony boiska szkolnego, wymianę stolarki drzwiowej, przebudowę pomieszczeń woźnego i sklepiku oraz remont pokrycia dachowego.

Remont ma także przejść łącznik pomiędzy budynkiem głównym a salą gimnastyczną. Na samej sali gimnastycznej planowane jest wykonanie wentylacji, wymianę stolarki okiennej, wykonanie nagłośnienia. Prace przewidziane są także w pomieszczaniach za salą gimnastyczną.

Oprócz tego we wszystkich budynkach planowana jest wymiana hydrantów, instalacji CO, instalacji elektrycznej, wykonanie ocieplenia i elewacji, modernizacja monitoringu, instalację radiowęzła, wymianę oświetlenia na energooszczędne, modernizację nawierzchni na boisku wielofunkcyjnym, wymianę ogrodzenia wokół szkoły, wykonanie bramy wjazdowej, zaprojektowanie miejsc postojowych dla pracowników szkoły, wykonanie nowych utwardzeń i terenów zielonych, zaproponowanie organizacji ruchu dla rodziców odwożących dzieci do szkoły oraz wykonanie wiaty rowerowej.

Gmina przetarg na wykonanie projektu ogłosiła 17 stycznia. Termin składania ofert mija 26 stycznia. W projekcie umowy widnieje zapis, że wykonawca ma czas na wykonanie dokumentacji w terminie dziewięciu miesięcy od dnia podpisania umowy.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments