Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Szkoła Podstawowa w Wierzchucinie Królewskim. Podpisano umowę na rozbudowę placówki

Dodano: 06.12.2022 | 09:36

Na zdjęciu: Tak ma wyglądać szkoła w Wierzchucinie.

Fot. Gmina Koronowo

9 mln 200 tys. zł – to koszt inwestycji polegającej na przebudowie i rozbudowie Szkoły Podstawowej w Wierzchucinie Królewskim. Niedawno podpisano umowę na wykonanie prac.

Wykonawcą inwestycji będzie Przedsiębiorstwo Wielobranżowe ELMUR-COMPLEX Maciej Hańc z Gościeradza. Jak informuje Urząd Miejski w Koronowie w ramach inwestycji zostanie dobudowany nowy budynek, w którym będą zlokalizowane sale dydaktyczne. Powstanie wewnętrzne patio wraz ze zjeżdżalnią. Najstarszy budynek szkoły zostanie dostosowany dla dzieci z oddziału przedszkolnego. Dodatkowo zostanie wykonana nowa elewacja na wszystkich budynkach szkoły oraz zagospodarowany teren wokół.

Kiedy rozbudowa szkoły podstawowej w Wierzchucinie Królewskim?

– Powyższa inwestycja jest odpowiedzią na potrzeby mieszkańców nie tylko Wierzchucina Królewskiego, ale również okolicznych miejscowości, którzy już od 2018 roku zgłaszali konieczność przeprowadzenia prac budowlanych w celu podniesienia standardów technicznych szkoły do liczby uczniów – przekazali urzędnicy.

Zakończenie inwestycji planowane jest na pierwszy kwartał 2024 roku. Warto podkreślić, że koronowski samorząd pozyskał na ten cel dofinansowanie w kwocie 5 mln zł z Polskiego Ładu.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments