Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Szkolą się przed wyjazdem na misję. Żołnierze ćwiczą w grodzie nad Brdą

Dodano: 27.01.2018 | 16:06

Ćwiczenia rozpoczęły się w miniony wtorek.

Na zdjęciu: Żołnierze szkolą się przed wyjazdem na misję do Afganistanu.

Fot. JFTC Bydgoszcz

Ponad dwustu żołnierzy szkoli się w bydgoskiej jednostce JFTC tuż przed ich wyjazdem na misję wojskową do Afganistanu.

Ćwiczenia rozpoczęły się w miniony wtorek. Wojskowym pomaga ponad 150 ekspertów, trenerów i personelu wspierającego. Te manewry są pierwszymi, jakie zaplanowano w tym roku w jednostce JFTC. Uczestniczą w nich także przedstawiciele personelu sztabu misji Resolute Support w Kabulu i Dowództwa Północnego ds. Szkolenia Doradztwa i Wsparcia w Mazar-e-Sharif.

– Zrobimy wszystko co w naszej mocy, by was możliwie najlepiej przygotować do rozpoczęcia służby na misji – przyznał dowódca jednostki JFTC w Bydgoszczy, generał Wilhelm Grun.

Żołnierze zostali już zaznajomieni z sytuacją, jaka obecnie panuje w Afganistanie. Generał Salvatore Farina, podczas łączenia wideo przekazał informacje dotyczące misji. – Patrzcie na swoje zadania w perspektywie długoterminowej – powiedział gen. Farina z Dowództwa Sił Połączonych w Brunssum. Wojskowi zapoznali się także między innymi z kluczowymi aspektami misji i środowiska operacyjnego, ale także sytuacji politycznej, społecznej i kulturalnej obecnie panującej w Afganistanie. Sporo cennych wskazówek uczestnikom szkolenia przekazali także goście z Afganistanu – gen. brygady Jawid Bishishty z resortu spraw wewnętrznych oraz gen. dywizji S. Abdul Karim Shah Afzali, przedstawiciel ministerstwa obrony.

Szkolenie składa się z części teoretycznej i praktycznej. Uczestnicy manewrów skupiać się będą również na konkretnych stanowiskach, rolach i obowiązkach, które obejmą po przybyciu do Afganistanu.