Bydgoszcz
3C
Niebo głównie zachmurzone
70% wilgotność
Wiatr: 9km/h W
H 3 • L 2
2C
Pon
1C
Wt
3C
Sr
5C
Czw
6C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaSzkoła w Fordonie gotowa na reformę oświaty. Organizuje nabór do klas sportowych
28.03.2017 | 16:51

Szkoła w Fordonie gotowa na reformę oświaty. Organizuje nabór do klas sportowych

W najbliższych tygodniach odbędą się drzwi otwarte w ZSO nr 5.

Na zdjęciu: Szkoła przy ul. Berlinga.

Fot. ZSO nr 5

Wielkimi krokami zbliża się reforma oświaty. Na zmiany przygotował się już Zespół Szkół nr 5 Mistrzostwa Sportowego.

8 kwietnia przy ul. Berlinga odbędą się drzwi otwarte w Szkole Podstawowej nr 44, która oferuje klasy sportowe w takich dyscyplinach jak pływanie oraz taekwondo olimpijskie. Dwa tygodnie później zostanie zaprezentowana oferta dla licealistów. XV LO prowadzi klasy sportowe o profilach: koszykówka dziewcząt, pływanie dziewcząt i chłopców, piłka ręczna chłopców oraz taekwondo olimpijskie.

Sekcja taekwondo olimpijskiego przy MUKS „Piętnastka”powstała w 2003 roku jako gimnazjalna klasa sportowa, a sukcesy osiągnięte w pierwszych czterech latach działania doprowadziły do powstania w ZS nr 5 klasy dla licealistów trenujących taekwondo.  – Naszym największym osiągnięciem jest brązowy medal Katarzyny Lis w mistrzostwach Europy juniorów na Cyprze w 2011 roku. W naszych szeregach było też wielu reprezentantów kadry narodowej i mistrzów Polski – mówi Dariusz Głowacz, który jest jedną z osób odpowiedzialnych za szkolenie.

W ramach reformy edukacji zlikwidowane zostaną gimnazja, a powstaną ośmioletnia szkoła podstawowa i czteroletnie liceum. Dlatego też w szkole planują utworzyć klasy 4 i 7 o profilu taekwondo olimpijskie. Jednocześnie kontynuowany będzie nabór do I klasy liceum o takim samym profilu. Treningi w ramach klas sportowych odbywają się w szkole przy ul. Berlinga, a prowadzą je Dariusz Głowacz i Daniel Ziemiński.

Szkoła wraz z UKS Iskra będzie w roku szkolnym 2017/2018 prowadzić także klasy sportowe piłki ręcznej. Nabór przeznaczony jest dla chłopców urodzonych w 2001 roku, którzy w ramach zajęć szkolnych będą mieli szesnaście godzin zajęć sportowych tygodniowo. Młodzi następcy Sławomira Szmala czy Karola Bieleckiego będą mieli zapewnione bazę treningową oraz sprzęt sportowy, a także plan lekcji dostosowany do treningów. Zanim zostaną przyjęci, będą musieli m.in. pozytywnie zaliczyć test sprawności ogólnej i specjalnej. Szczegółowe zasady naboru można poznać u Tomasz Burlinskiego (tel. 793 743 110) i Aby Toure (533 052 000)

Od 1999 roku w MUKS Piętnastka funkcjonuje także sekcja pływacka. Na dziesięciolecie działalności podopieczni trenera Daniela Grzyba wrócili z mistrzostw Polski z 22 krążkami, w tym jedenastoma złotymi. Przez klub i szkołę, które zasłynęły ze świetnego szkolenia sztafet, przewinęli się mistrzowie Polski juniorów, medaliści seniorskich czempionatów oraz reprezentanci kraju na mistrzostwach Europy juniorów oraz  igrzyskach europejskich.


Powiązane treści