Bydgoszcz
-3C
Słonecznie
64% wilgotność
Wiatr: 7km/h W
H -2 • L -3
1C
Pt
0C
Sob
-0C
Nd
-1C
Pon
2C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiEdukacjaSzkoła z Niemcza nagrodzona w ogólnopolskim konkursie!
szkoła niemcz
26.11.2020 | 17:57

Szkoła z Niemcza nagrodzona w ogólnopolskim konkursie!

Na zdjęciu: Nagrodzona praca z Niemcza ma tytuł: Mouse Trap Car Challenge.

Fot. Marianna Kulesza/Centrum Nauki Kopernik

Drużyna ze Szkoły Podstawowej im. Agaty Mróz w Niemczu została nagrodzona w konkursie Nauka dla Ciebie, organizowanym z inicjatywy Ministra Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik. 

Nauka dla Ciebie to konkurs, który jest wspólną inicjatywą Ministra Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik. Skierowany jest do nauczycieli i uczniów ze szkół podstawowych. Przez cały rok drużyny przygotowywały lekcję online opartą na stworzeniu i wykorzystaniu pomocy dydaktycznej pozwalającej lepiej zrozumieć zjawiska naukowe. Zadanie polegało na przygotowaniu pomocy możliwej do skonstruowania w domu, z użyciem przedmiotów zwykle dostępnych pod ręką. Nagrodzona praca z Niemcza ma tytuł: Mouse Trap Car Challenge.


CZYTAJ TAKŻE: Na terenie gminy Osielsko powstała nowa baza Lotniczego Pogotowia Ratunkowego


Finałowa gala konkursu odbędzie się 3 grudnia o godzinie 16.30. – Gala online to zwieńczenie pracy 10 drużyn nauczycieli i uczniów ze szkół podstawowych. Ich zadaniem było przeprowadzenie lekcji online z wykorzystaniem autorskich pomocy edukacyjnych. Na zwycięzców czekają nagrody finansowe i rzeczowe. W czasie transmisji będzie też można poznać prace konkursowe oraz ich twórców. Prezentowane będą także pokazy naukowe, połączymy się z laboratoriami oraz Teatrem Wysokich Napięć. Zachęcamy do kibicowania drużynom w ich wielkim dniu – informuje Centrum Nauki Kopernik.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści