Bydgoszcz
14C
Słonecznie
47% wilgotność
Wiatr: 4km/h S
H 14 • L 14
5C
Pon
8C
Wt
7C
Sr
6C
Czw
8C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaSzlagier 2018 już w ten weekend. Przyjadą uczestnicy z całej Polski
Szlagier 2018 Bydgoszcz
07.05.2018 | 09:42

Szlagier 2018 już w ten weekend. Przyjadą uczestnicy z całej Polski

Na zdjęciu: W tym roku gościem specjalnym jest Studio Accantus w składzie: Jakub Jurzyk, Katarzyna Mazurkiewicz i Paweł Izdebski.

Fot. mat. prasowe

Ogólnopolskie Spotkania z Muzyka Filmową i Musicalową Szlagier to jedna z najbardziej prestiżowych i popularnych imprez organizowanych przez Młodzieżowy Dom Kultury nr 5 w Bydgoszczy. Od lat posiada tytuł Bydgoskiej Kulturalnej Marki Oświatowej. Spotkania promują w regionie muzykę filmową i musicalową wykonywaną przez dzieci i młodzież z całej Polski.

Konkurs  został podzielony na cztery kategorie wiekowe: do 10 lat, 11-12 lat, 13 – 15 lat i 16-19 lat. Wokalistów oceniać będzie profesjonalne jury: Małgorzata Grela, Joanna Zagdańska i Piotr Salaber. W tym roku gościem specjalnym jest Studio Accantus w składzie: Jakub Jurzyk, Katarzyna Mazurkiewicz i Paweł Izdebski, które przeprowadzi warsztaty wokalne  z uczestnikami  Szlagieru i wystąpi w koncercie finałowym.

Zakwalifikowani uczestnicy przyjadą do Bydgoszczy m.in. z Warszawy,  Krakowa, Płocka, Kcyni, Ciechocinka, Grudziądza i Torunia. Dzieci i młodzież zaprezentują własne interpretacje piosenek tj.:. „ Kolorowy wiatr” z filmu „ Pocahontas”, „You  must love me” z filmu „ Evita”, a także „ All that Jazz” z musicalu „ Chicago”.

Patronat honorowy nad imprezą objęli: Piotr Całbecki – Marszałek Województwa Kujawsko – Pomorskiego i Rafał Bruski – Prezydent Miasta Bydgoszczy. Szlagier realizowany jest w ramach Bydgoskiego Grantu Oświatowego.

Ramowy program :
Szlagier 2018, 12 maja
09.00 –  12.45 – przesłuchania zakwalifikowanych  uczestników Szlagieru
13.00 – 14.30 – warsztaty wokalne z młodzieżą  – Studio Accantus
18.00 – koncert laureatów z gościnnym udziałem Studia Accantus (kinoteatr Adria).


Powiązane treści