Bydgoszcz
8C
Słonecznie
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h S
H 8 • L 7
9C
Pt
10C
Sob
9C
Nd
12C
Pon
10C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleSzokujące zachowanie podpalaczki śmietników. Znieważyła ratowników medycznych!
Ambulans, policja - na sygnale - MR
25.09.2019 | 12:49

Szokujące zachowanie podpalaczki śmietników. Znieważyła ratowników medycznych!

Na zdjęciu: zdj. ilustracyjne

Fot. Maciej Rejment

29-latka została aresztowana za znieważenie ratownika medycznego, funkcjonariuszy policji oraz strażników miejskich. Kobieta usłyszała także zarzut czterokrotnego zniszczenia mienia i 12 zarzutów dotyczących podpalenia śmietników.

Do zdarzenia doszło w minioną niedziele, 22 września we Włocławku. – Policjanci zostali powiadomieni przez straż pożarną o palących się śmietnikach przy ulicy Arentowicza i ujęciu przez nich sprawczyni – informuje st. sierż. Tomasz Tomaszewski z Komendy Miejskiej Policji we Włocławku. I dodaje, że ze względu na zachowanie 29-latki konieczne było wezwanie ratowników medycznych, którzy zabrali ją do szpitala na badania.

W trakcie tych badań włocławianka była agresywna i znieważyła słownie ratownika medycznego oraz dokonała zniszczenia stojaka do kroplówek, a także drzwi od pomieszczenia w szpitalu

– przekazuje Tomaszewski.

Mundurowi zatrzymali sprawczynię, która trafiła do policyjnej celi. Okazało się, że to nie były jej jedyne przestępstwa. Od kwietnia do sierpnia 29-latka usłyszała już od mundurowych pięć zarzutów związanych z podpaleniami śmietników na osiedlu Południe, uszkodzeniem drzwi do restauracji na Placu Wolności oraz znieważenia policjantów i strażników miejskich podczas wykonywanych czynności. Dodatkowo w lipcu został skierowany wniosek do sądu w sprawie ośmiu wykroczeń dotyczących podpalenia śmietników.

Kryminalni po zebraniu materiału w sprawie niedzielnych wydarzeń przedstawili kobiecie dwa zarzuty związane ze znieważeniem słowami wulgarnymi ratownika medycznego podczas wykonywanych obowiązków służbowych oraz uszkodzenia mienia na terenie szpitala. Policjanci z zespołu ds. wykroczeń przedstawili kobiecie cztery zarzuty dotyczące podpaleń śmietników, których dokonała w sierpniu i wrześniu.

Prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o tymczasowy areszt dla 29-latki. Po zapoznaniu się z aktami sprawy sąd przychylił się do wniosku śledczych i zastosował wobec niej 3-miesięczny areszt tymczasowy.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści