Bydgoszcz
-1C
100% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 1 • L -3
9C
Sr
3C
Czw
3C
Pt
2C
Sob
2C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCISzósta pikieta pod POLOmarketem
12.03.2017 | 15:29

Szósta pikieta pod POLOmarketem

W pracownikach jest siła, z którą POLOmarekt musi się liczyć.

Na zdjęciu: Kolejny protest pod POLOmarketem. Będą aż do skutku.

Fot. Stanisław Gazda

Pracownicy POLOmarketu oraz związkowcy ze Związku Syndykalistów Polski nie odpuszczają. Dziś ich pikiety stanęły przed trzema sklepami: w Unisławiu, w Osielsku i w Bydgoszczy przy ul. Nad Torem.

-Konsekwentnie jesteśmy tutaj dlatego, żeby doprowadzić do przestrzegania przez POLOmarket praw pracowniczych w Unisławiu – wyjaśnia Jakub Żaczek ze Związku Syndykalistów Polski.

Tak jak głosi, rozdawana przez pikietujących przed sklepem ulotka – pracownicy POLOmarketu mówią „nie” dla wyzysku, dość wykorzystywania przez pracodawcę, koniec z takimi nieprawidłowościami, jakie miały miejsce w Unisławiu, gdzie pracownice podlegały mobbingowi, musiały w domach mielić mięso, gdzie nie przestrzegano zasad BHP i sanitarnych, brakowało odpowiedniego wyposażenia na stanowiskach pracy.

– Po mobbingu, najważniejszą sprawą jest to, że nie była ewidencjonowana praca w nadgodzinach, co powodowało, że pracownicy nie otrzymywali za nie wynagrodzeń. Domagamy się konkretnych kwot oraz odszkodowań za mobbing. Ten postulat został wysłany do szefostwa firmy. Państwowa Inspekcja Pracy potwierdziła najważniejsze z naszych zarzutów, sam POLOmarket przyznał się do nieprawidłowości. Chcemy, żeby wszystkie sprawy związane z łamaniem godności i praw pracowniczych zostały rozwiązane po myśli pracowników. Wówczas nas protest się zakończy. Jesteśmy dobrej myśli i wierzymy, że POLOmarket pójdzie po rozum do głowy i przestanie nadszarpywać wizerunek swojej marki – dodaje Żaczek.


Powiązane treści