62% wilgotność
Wiatr: 2km/h ENE
H 20 • L 15
23C
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportSzósty punkt zdobyty, ale dwunasty mecz przegrany. BKS Visła uległa beniaminkowi
23-11-2019_ siatkówka, PlusLiga_ BKS Visła Bydgoszcz - GKS Katowice - SF (5)
14.12.2019 | 08:06

Mecz w Suwałkach rozpoczął dziesiątą kolejkę PlusLigi.

Na zdjęciu: Kamil Szymura i jego koledzy z BKS Visła zdobyli punkt na trudnym terenie w Suwałkach. Meczu z beniaminkiem nie udało im się jednak wygrać.

BKS Visła to jedyny zespół w PlusLidze, który nadal nie wygrał spotkania. Bydgoszczanie na inaugurację dziesiątej kolejki ulegli beniaminkowi Ślepskowi Suwałki. Na pocieszenie, zespół trenera Michalczyka z dalekiej podróży powrócił z punktem.

Bydgoscy siatkarze już jako jedyny zespół w tym sezonie PlusLigi po stronie wygranych ma zero. Swój mecz w poprzedni weekend wygrał nawet ostatni MKS Będzin, który 3:2 ograł Indykpol AZS Olsztyn.

W meczu z beniaminkiem, trener Michalczyk postawił dokładnie na tę samą szóstkę, która zaczynała ostatnie ligowe pojedynki. I wydawało się, że ten manewr tym razem przyniesie efekt. Bo w pierwszym secie bydgoscy siatkarze grali bardzo dobrze. Ważne ataki kończyli Peszko i Stern, a przede wszystkim nieźle funkcjonował bydgoski blok. Efektem pewna i wysoka wygrana tej partii 25:17.

Ale w dwóch kolejnych setach tak dobrze już nie było, choć na początku drugiego seta było jeszcze 10:5 dla BKS Visła. Gospodarze narzucili swój rytm grania, a przede wszystkim niezłą zmianę na rozegraniu dał Kacper Gonciarz, którzy zastąpił Joshuę Tuanigę, do tego udanymi zagraniami bydgoszczan pogrążał Nicolas Szerszeń. Ślepsk wygrał obie te odsłony 25:18. Szkoleniowiec bydgoszczan zdecydował się za to m.in., aby na parkiet wpuścić Pawła Gryca, a ten dał niezłą zmianę.

To właśnie wspomniany Gryc oraz Stern poprowadzili bydgoszczan do tie-breaka. Słoweniec w całym meczu zdobył 30 punktów i to on po raz kolejny ciągnął grę bydgoskiej drużyny w ofensywie. W tie-breaku, suwalszczan do wygranej poprowadził Szerzeń, a dobrą zmianę dał Klinkenberg, który również kończył ważne ataki.

W piątek (20 grudnia), BKS Visła rozegra ostatni ligowy mecz 2019 roku we własnej hali. Rywalem będzie wspomniany już MKS Będzin, a początek pojedynku o 20:30.

PLUSLIGA – FAZA ZASADNICZA, SEZON 2019/2020 – 10 KOLEJKA – 13.12.2019 R.
ŚLEPSK MALOW SUWAŁKI – BKS VISŁA BYDGOSZCZ 3:2 (17:25, 25:18, 25:18, 20:25, 15:8)

ŚLEPSK MALOW: Tuaniga, Rohnka 2, Takvam 8, Bołądź 18, Szerszeń 22, Siek oraz Stańczak (libero), Filipowicz (libero), Gonciarz 1, Rudzewicz 9, Szwaradzki, Klinkenberg 14.

BKS VISŁA: P. Lipiński 4, Peszko 14, Kalembka 10, Stern 30, Urbanowicz 5, Gałązka 7 oraz K. Szymura (libero), Bonisławski (libero), Quiroga, Gil, Gryc 12, Woch.

Sędziowali: Tomasz Janik, Piotr Skowroński.
Komisarz PlusLigi: Marek Brandt.
Kwalifikator PlusLigi: Dariusz Jasiński.
Widzów: 2.015.
MVP meczu: Nicolas Szerszeń (Ślepsk Malow Suwałki).

PLUSLIGA – WYNIKI 10 KOLEJKI
Jastrzębski Węgiel – GKS Katowice 3:2 (20:25, 21:25, 25:20, 25:20, 15:10)
Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Indykpol AZS Olsztyn 3:1 (25:21, 25:14, 23:25, 25:14)
Verva Warszawa Orlen Paliwa – Trefl Gdańsk 3:0 (25:23, 25:23, 27:25)
Asseco Resovia Rzeszów – Aluron Virtu CMC Zawiercie 3:1 (25:20, 20:25, 25:19, 27:25)
Cerrad Enea Czarni Radom – PGE Skra Bełchatów 1:3 (19:25, 25:18, 31:33, 22:25)
MKS Będzin – Cuprum Lubin 3:2 (23:25, 25:23, 23:25, 25:19, 15:13)