Bydgoszcz
16C
Słonecznie
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h NE
H 17 • L 15
15C
Czw
17C
Pt
12C
Sob
10C
Nd
12C
Pon
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCISzpital Biziela: Darmowe badania pod kątem wczesnego wykrywania raka jelita grubego
badania1
12.05.2018 | 00:18

Szpital Biziela: Darmowe badania pod kątem wczesnego wykrywania raka jelita grubego

Na zdjęciu: Lepiej zapobiegać niż leczyć...

Fot. Stock photo.

W Szpitalu Uniwersyteckim Nr 2 im. dr J. Biziela w Bydgoszczy trwa akcja darmowych badań profilaktycznych pod kątem wczesnego wykrywania raka jelita grubego.

Badania wykonywane są w Klinice Gastroenterologii i Zaburzeń Odżywiania oraz w Oddziale Klinicznym Chirurgii Ogólnej Gastroenterologicznej, Kolorektalnej i Onkologicznej.

Wykrycie raka jelita grubego we wczesnym stadium rozwoju zapewnia prawie 100% powodzenie w leczeniu tego bardzo często występującego nowotworu.

W programie mogą wziąć udział osoby: w wieku od 50 do 65 lat niezależnie od wywiadu rodzinnego; osoby w wieku od 40 do 65 roku życia w przypadku gdy ich rodzice lub rodzeństwo chorowali na raka jelita grubego.

Dodatkowo konieczna jest kwalifikacja do programu przez lekarza, który wypełnia ANKIETĘ potwierdzającą skierowanie pacjenta do programu

W programie nie mogą brać udziału osoby, u których: występują takie objawy jak chudnięcie, niedokrwistość, obecność krwi w stolcu oraz pojawienie się bez wyraźnego powodu biegunki lub zaparcia stolca; rozpoznano zaawansowane choroby głównie układu krążenia, oddechowego, moczowego i krwi, rozpoznano już chorobę jelita grubego lub wykonano u nich w ciągu ostatnich 10 latach badanie jelita grubego.

Podstawowym badaniem programu jest kolonoskopia.

Zainteresowane osoby proszone są o kontakt z Kliniką Gastroenterologii i Zaburzeń Odżywiania Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 im. dr Jana Biziela w Bydgoszczy, VI piętro sekretariat Kliniki (w celu zakwalifikowania do programu). Sekretariat Programu, nr tel.: 52 36-55-284 , 52 37-14-912, od poniedziałku do piątku w godz. 09:00 – 13:00


Powiązane treści