Bydgoszcz
6C
Mgła
100% wilgotność
Wiatr: 1km/h NW
H 8 • L 4
17C
Czw
15C
Pt
13C
Sob
13C
Nd
20C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCISzpital Biziela ogranicza przyjęcia na kilku oddziałach
Szpital Biziela_zima_SG (3)
22.01.2018 | 11:15

Szpital Biziela ogranicza przyjęcia na kilku oddziałach

Na zdjęciu: Brak kilku rezydentów zmusił szpital do podjęcia radykalnej decyzji.

Fot. Stanisław Gazda

Szpital im Biziela w Bydgoszczy od dzisiaj (22.01) ogranicza przyjęcia w tzw. trybie planowym na pięciu oddziałach.

Przedłużająca się trudna sytuacja organizacyjna szpitala, wynikająca z wypowiedzenia przez część lekarzy klauzul opt-out, zmusiła dyrekcję naszej placówki do podjęcia decyzji o ograniczeniu przyjęć planowych pacjentów w niektórych zakresach świadczeń – informuje Kamila Wiecińska, rzeczniczka szpitala.

Na stronie internetowej szpitala pojawił się oficjalny komunikat w tej sprawie:

Z dniem 22.01.2018 r. w związku z wypowiedzeniem przez lekarzy klauzul i OPT-OUT i ograniczeniem czasu pracy do ustawowych 48 godzin tygodniowo Dyrekcja Szpitala Uniwersyteckiego Nr 2 im. dr. Jana Biziela w Bydgoszczy zmuszona jest w sposób istotny ograniczyć przyjęcia w tzw. „trybie planowym” (nie dotyczy pacjentów z kartą DILO i leczenia onkologicznego).

Od poniedziałku zatem szpital „w sposób istotny” ogranicza  przyjęcia w tzw. „trybie planowym” na oddziałach: chirurgii ogólnej, chorób wewnętrznych, kardiologii, ortopedii, położnictwa i ginekologii.

Na dzisiaj w szpitalu planowane są kolejne spotkania z udziałem m.in. przedstawicieli Urzędu Wojewódzkiego i Narodowego Funduszu Zdrowia, w celu wspólnego wypracowania rozwiązań aktualnych problemów. W Bizielu przy 180 rezydentach 61 wypowiedziało klauzulę opt-out.


Powiązane treści