[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Szpital Biziela w TOP 10 najlepiej zarządzanych placówek medycznych w Polsce

Dodano: 29.11.2021 | 11:41

Na zdjęciu: W uroczystej gali rankingu "Liderzy zarządzania - najlepiej zarządzane szpitale" wzięła udział dyrektor naczelna szpitala Biziela dr n. med. Wanda Korzycka-Wilińska.

Fot. mat. prasowe

Szpital Biziela znalazł się w pierwszej dziesiątce najlepiej zarządzanych placówek medycznych w Polsce.

BFF Banking Group opublikował 6. edycję zestawienia „Liderzy zarządzania – najlepiej zarządzane szpitale”. Autor rankingu jest największym niezależnym specjalistycznym podmiotem finansowym we Włoszech i wiodącą instytucją w Europie. Specjalizuje się w faktoringu i pożyczkach, usługach związanych z instrumentami kapitałowymi, bankowością i płatnościami korporacyjnymi. Grupa działa we Włoszech, Polsce, Hiszpanii, Portugalii, Słowacji, Czechach, Grecji, Chorwacji i Francji.

Zestawienie tworzone przez BFF Banking Group to jedyny w Polsce ranking, który koncentruje się na finansach szpitali. Ocenie zostały takie wskaźniki jak: efektywność aktywów, rentowność sprzedaży netto i dynamika przychodu z NFZ. W aktualnej edycji udział wzięło 296 szpitali.

W kategorii placówek medycznych, których kontrakt z NFZ jest wyższy niż 99 milionów złotych, w pierwszej dziesiątce znalazł się Szpital Uniwersytecki nr 2 im. dr. J. Biziela w Bydgoszczy. Zajął on dziewiąte miejsce w Polsce.

Czytaj także: Szpital Biziela otrzymał robota. Służy do dezynfekcji

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ela
Ela
8 miesięcy temu

Trudno nie być liderem, gdy zysk wypracowuje się kosztem pracowników. Typowe w tym kraju.