Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Szpital Jurasza wyróżniony. Jest bezpieczny dla pacjenta

Dodano: 13.09.2023 | 13:16

Na zdjęciu: Szpital Jurasza został wyróżniony w ramach programu „Bezpieczny Szpital to Bezpieczny Pacjent”.

Fot. Szymon Fiałkowski

Szpital Uniwersytecki nr 1 im. dr. A. Jurasza w Bydgoszczy otrzymał Certyfikat „Bezpieczny Szpital to Bezpieczny Pacjent”.

W ramach drugiej edycji programu „Bezpieczny Szpital to Bezpieczny Pacjent”, Rada Ekspertów Koalicji na rzecz Bezpieczeństwa Szpitali (zespół praktyków, naukowców oraz przedstawicieli i przedstawicielek towarzystw medycznych) wybrała placówki, które przestrzegają najwyższych standardów jakości i bezpieczeństwa oraz zapewniają swoim pacjentom możliwie najbezpieczniejszą opiekę i leczenie.

Wśród wyróżnionych lecznic znalazł się Szpital Jurasza. – Od wielu lat dążymy do tworzenia jak najbezpieczniejszego środowiska pracy poprzez cykliczne szkolenia personelu, prowadzenie rejestru zakłuć i zranień, zapewnienia dostępu do sprzętu ograniczającego stopień narażenia na ekspozycję na materiał zakaźny oraz dbałość o aktualność obowiązujących w naszym szpitalu procedur. Otrzymanie certyfikatu motywuje nas do podejmowania kolejnych działań w tych obszarach – podkreśla placówka.


SPRAWDŹ: Wybory 2023 Bydgoszcz. Poznaj kandydatów do Sejmu i Senatu


Certyfikat to świadectwo wysokich standardów bezpieczeństwa w placówkach i potwierdzenie podjęcia działań na rzecz popularyzacji praktyk zapewniających możliwie najbezpieczniejsze środowisko pracy personelu medycznego; jest też jednocześnie wyrazem uznania dla wysokich kwalifikacji personelu i efektywnego zarządzania. Jakość wykonywanych usług zależy między innymi od wykorzystywanego sprzętu oraz od zapewnienia bezpieczeństwa personelowi medycznemu oraz pacjentom przy wykonywaniu procedur medycznych.

Przypomnijmy, że w pierwszej edycji programu „Bezpieczny Szpital to Bezpieczny Pacjent” wśród placówek, które pozytywnie przeszły proces weryfikacji przeprowadzony przez Radę Ekspertów Koalicji na rzecz Bezpieczeństwa Szpitali, znalazły się Szpital Uniwersytecki nr 2 im. dr. J. Biziela i Szpital Eskulap – Centrum Leczenia Chorób Serca i Naczyń w Osielsku.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Joanna
Joanna
7 miesięcy temu

Ja mam złe doświadczenia z diagnozami lekarzy w Juraszu, stąd nie podzielam tej opinii, że to szpital bezpieczny dla pacjenta. Może dla zdrowego, ale nie dla chorych przewlekłe – lekarze tam nie biorą pod uwagę moglości leków i nie wpisują zgłaszanych przez pacjentów skutków ubocznych leków, ba, na podstawie wystąpienia tych skutków potrafią zmienić diagnozę, robiąc z pacjenta osobę niestabilną emocjonalnie, zamiast dążyć do szybkiego wyleczenia. Mnie pomogła dopiero opłacona prywatnie neurolog, która nie twierdziła, że mam problemy psychiczne, zwyczajnie odstawiła leki twierdząc, że skoro zgłaszam, że przed ich przepisaniem na NFZ nie miałam takich objawów, a do tego są… Czytaj więcej »