Bydgoszcz
16C
Słonecznie
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h NE
H 17 • L 15
15C
Czw
17C
Pt
12C
Sob
10C
Nd
12C
Pon
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoSzpital Jurasza w gronie Liderów Medycyny! Wyróżnienie za innowacyjność
Szpital Jurasza Bydgoszcz
15.01.2019 | 14:23

Szpital Jurasza w gronie Liderów Medycyny! Wyróżnienie za innowacyjność

Nagrodę wręczono podczas gali na Zamku Królewskim w Warszawie.

Na zdjęciu: Szpital Jurasza został wyróżniony w kategorii "Innowacyjny Szpital".

Fot. archiwum

W ubiegłym tygodniu w Warszawie odbyła się uroczysta gala konkursu „Sukces Roku w Ochronie Zdrowia – Liderzy Medycyny”. W gronie wyróżnionych znalazł się szpital im. Jurasza.

Podczas gali, która odbyła się w czwartek, 10 stycznia na Zamku Królewskim, bydgoski szpital został uhonorowany w kategorii „Innowacyjny Szpital”. Nagrodę odebrała Magdalena Marciniak pełniąca funkcję dyrektora ds. technicznych i eksploatacji. Obok szpitala Jurasza wyróżnienia otrzymały: poznański szpital Degi oraz warszawski Carolina Medical Center wchodzący w skład grupy Lux Med. Zwycięzcą w tej kategorii zostało Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku, o którym w ostatnich godzinach zrobiło się głośno z uwagi na walkę o życie prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Centrum Onkologii w Bydgoszczy najlepszym szpitalem onkologicznym w kraju!

Kapituła konkursu wskazująca Liderów Medycyny liczy blisko trzydzieści osób. Wśród nich są między innymi byli ministrowie zdrowia – prof. Wojciech Maksymowicz oraz dr Marek Balicki. W jury zasiada także prof. Marian Filar z toruńskiego UMK. Wydarzenie objęte jest honorowym patronatem Ministerstwa Zdrowia.

Nagrody wręczane są w dziesięciu kategoriach – nie tylko dla placówek, ale również kierujących nimi menedżerów. W tym roku nagrodę specjalną za dokonania życia wręczono prof. Marianowi Zembali, kolejnemu byłemu ministrowi zdrowia.

Organizatorem konkursu jest wydawnictwo Termedia wydające czasopismo „Menedżer Zdrowia”.


Powiązane treści