Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Szpital Jurasza nagrodzony w prestiżowym konkursie

Dodano: 02.10.2022 | 17:48

Na zdjęciu: Szpital Jurasza został nagrodzony w konkursie "Zdrowa przyszłość - Inspiracje".

Fot. Szymon Fiałkowski

W ostatnich dniach września odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie „Zdrowa Przyszłość – Inspiracje”. Nagrody otrzymał między innymi bydgoski Szpital Jurasza. 

W konkursie nagradzane są szpitale, osoby, organizacje pozarządowe i firmy, które w mijającym roku szczególnie zasłużyły się dla krzewienia nowych idei, rozwiązań i technologii, wpływając na zdrowie, komfort życia oraz ochronę środowiska.

Laureatów wybiera kapituła, w skład której wchodzą między innymi szefowie instytutów medycznych, najlepszych szpitali, ośrodków zdrowotnych i kluczowych firm i organizacji. Przewodniczącym jest dr n. med. Marek Tombarkiewicz, dyrektor Instytutu Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji w Warszawie.

CZYTAJ TAKŻE: Co dalej ze szpitalem Biziela? PiS i Lewica chcą pokrzyżować plany rektora UMK. Dlaczego reszta opozycji głosowała przeciw?

Nagrody dla szpitala Jurasza

Konkurs podzielony jest na siedem kategorii głównych. W czterech z nich nagrody i wyróżnienia uzyskał w tym roku szpital Jurasza.

  • 1. miejsce w kategorii „Nowatorskie produkty i usługi poprawiające jakość życia, zdrowia i dostęp do usług” za projekt „Cyfryzacja edukacji społecznej przyszłością transplantologii” zrealizowany przez Klinikę Chirurgii Ogólnej, Chirurgii Wątroby i Chirurgii Transplantacyjnej,
  • 2. miejsce w kategorii „Innowacje w szpitalu – medycyna – nowatorskie metody leczenia” za „Wprowadzenie systemu CarnaLife Holo – nowoczesnej technologii holograficznej wizualizacji danych, pozwalającego na uzyskanie środowiska rzeczywistości mieszanej (,,augmented reality”) do planowania i przeprowadzania kompleksowych zabiegów w zakresie chirurgii onkologicznej dzieci i młodzieży” przez Oddział Kliniczny Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej Dzieci i Młodzieży
  • 4. miejsce w kategorii Działania na rzecz bezpieczeństwa i zdrowia pracowników za projekt „Bezpieczeństwo i zdrowie pracowników w parze z jakością pracy” zrealizowany przez Zakład Patomorfologii Klinicznej.
  • Finał w kategorii Profilaktyka i popularyzacja zdrowego stylu życia” za projekt „Personalizowana rehabilitacja po-COVID-owa” zrealizowany przez Zakład Rehabilitacji Kardiologicznej i Promocji Zdrowia

Szpital Biziela także wyróżniony

Jak już informowaliśmy wcześniej, trzy nagrody otrzymał szpital Biziela, który został nagrodzony drugim miejsce w kategorii Działania na rzecz ochrony zdrowia i środowiska naturalnego), czwartym miejscem w kategorii „Bezpieczeństwo i redukcja zdarzeń niepożądanych, ze szczególnym uwzględnieniem zakażeń szpitalnych” oraz piątym miejscem w kategorii „Działania na rzecz bezpieczeństwa i zdrowia pracowników”.

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments