Bydgoszcz
13C
Niebo głównie zachmurzone
73% wilgotność
Wiatr: 5km/h SW
H 13 • L 12
15C
Czw
11C
Pt
11C
Sob
12C
Nd
11C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCISzpital Miejski nagrodzony. Za efektywne i skuteczne zarządzanie
27.06.2017 | 15:03

Szpital Miejski nagrodzony. Za efektywne i skuteczne zarządzanie

Nagrodę przyznano w ramach programu Firma Dobrze Zarządzana.

Na zdjęciu: Wielospecjalistyczny Szpital Miejski im. dra Emila Warmińskiego w Bydgoszczy znajduje się przy ul. Szpitalnej 19.

Fot. fot. Pit1233 (wikipedia)

Bydgoska placówka otrzymała elitarne wyróżnienie w programie Firma Dobrze Zarządzana w kategorii „Placówka Medyczna Dobrze Zarządzana”. Wielospecjalistyczny Szpital Miejski im. dr. Emila Warmińskiego został uhonorowany za ponadprzeciętne osiągnięcia w obszarze zarządzania, które doprowadziły do jego dynamicznego rozwoju. 

Celem wspomnianego programu jest promowanie podmiotów charakteryzujących się efektywnością i skutecznością zarządzania. Prowadzące go osoby zwracają uwagę na strategie rozwoju danej placówki, konsekwencje w realizowaniu planu oraz płynność finansową i stabilizację. Na wygraną bydgoskiego szpitala, oprócz wspomnianych czynników, wpływ miały również: umiejętność pozyskiwania środków zewnętrznych, otwartość na nowatorskie rozwiązania i utrzymywanie dobrych relacji z otoczeniem – pacjentami, pracownikami, kontrahentami. W stosunku do osób zarządzających placówkami medycznymi, wskazywano na ich szczególną zdolność nieustannego łączenia misji służenia ludziom z wynikami finansowymi.

Wielospecjalistyczny Szpital Miejski im. dr. Emila Warmińskiego to samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej, który znajduje się przy ulicy Szpitalnej 19. W szpitalu znajduje się 250 łóżek, które są ustawiane na następujący oddziałach: Oddział Chorób Wewnętrznych, Oddział Kardiologii, Oddział Chirurgiczny, Oddział Ginekologii, Położnictwa i Patologii Ciąży, Oddział Noworodków i Intensywnej Terapii, Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Oddział Neurologii, Oddział Rehabilitacji Kardiologicznej, Oddział Wczesnej Rehabilitacji Poudarowej, a w ramach hospitalizacji jednego dnia: Centrum Małoinwazyjnych Technik Medycznych.

Organem założycielskim placówki jest miasto, a nadzór finansowy i merytoryczny nad jej działalnością sprawuje prezydent miasta Bydgoszczy. Organ inicjujący, doradczy i opiniujący stanowi Rada Społeczna powoływana przez Radę Miasta Bydgoszczy.


Powiązane treści