Bydgoszcz
7C
100% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 8 • L 7
10C
Sob
9C
Nd
13C
Pon
13C
Wt
9C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeSzpital Miejski zyska Centrum Rehabilitacji. Prace budowlane na finiszu
szpital miejski centrum rehabilitacji
20.07.2019 | 10:32

Szpital Miejski zyska Centrum Rehabilitacji. Prace budowlane na finiszu

Na zdjęciu: Wizualizacja budynku Centrum Rehabilitacji w Wielospecjalistycznym Szpitalu Miejskim.

Fot. Urząd Miasta Bydgoszczy

Budowa nowego Centrum Rehabilitacji przy Szpitalu Miejskim w Bydgoszczy wchodzi w końcową fazę. Pacjenci będą mogli skorzystać z jego usług na przełomie 2019 i 2020 roku.

Nowa część szpitala powstaje w miejscu rozebranego budynku tak zwanej „starej kuchni”. Budowa obiektu z trzema kondygnacjami nadziemne i podpiwniczeniem ruszyła w sierpniu ubiegłego roku. Niespełna rok później budynek jest niemal gotowy – aktualnie wykonawca (firma Wegner, która buduje też centrum demonstracyjne na terenie parku przemysłowego) prowadzi prace wykończeniowe w jego wnętrzach.

Zobacz również:

Szpital Miejski w rozbudowie. Powstaje Centrum Rehabilitacji

Wszystkie prace idą zgodnie z harmonogramem. Jesteśmy zadowoleni z ich postępu. Pierwszych pacjentów chcielibyśmy przyjąć już pod koniec tego, lub najdalej na początku przyszłego roku  – tłumaczy Anna Lewandowska, Dyrektor Naczelny Szpitala Miejskiego.

Koszt inwestycji wraz z zakupem nowoczesnego sprzętu rehabilitacyjnego (m.in. roboty do nauki chodzenia czy do reedukacji kończyn górnych) wyceniono na 24 miliony złotych. Szpital Miejski pozyskał na realizację tego zadania dofinansowanie unijne z Regionalnego Programu Operacyjnego w kwocie 4 milionów złotych.

 – W nowym budynku stworzymy blisko 300-metrową salę rehabilitacyjną. Pacjenci będą ćwiczyć wspólnie. Będą mogli się wzajemnie motywować, wspierać w walce o zdrowie. Tak leczy się w najlepszych klinikach świata. To przynosi znakomite efekty – podkreśla dr Łukasz Sielski, kierownik Zakładu Rehabilitacji. W ramach centrum działać będzie Zakład Fizjoterapii, Oddział Rehabilitacji Kardiologicznej oraz Oddział Rehabilitacji Neurologicznej. Na specjalistyczną pomoc będą mogli tam liczyć także pacjenci po udarach, po zawałach serca czy dzieci z zaburzeniami wieku rozwojowego.

Jak podkreśla Urząd Miasta Bydgoszczy, Centrum Rehabilitacji zajmie powierzchnię blisko 1500 metrów kwadratowych. Na trzech kondygnacjach jednocześnie leczyć będzie można nawet 100 pacjentów. Warto dodać, że w zakres projektu wchodzi też modernizacja dróg dojazdowych, chodników i inne prace związane z zagospodarowaniem terenu przyległego do modernizowanego budynku.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści