Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

„Sztuka Natury”, „Podpatrzone w Naturze”. Spotkanie z Piotrem Górnym i jego niezwykłymi zdjęciami

Dodano: 21.11.2016 | 13:43

Przyroda w obiektywie...

Na zdjęciu: Plakat imprezy

Fot. materiały organizatora

Już w najbliższy piątek, 25 listopada do Muzeum Fotografii w Bydgoszczy zawita IX Międzynarodowy Festiwal Fotografii i Filmu Przyrodniczego „Sztuka Natury”.

W ramach tego wydarzenia o godzinie 18:00 rozpocznie się wernisaż wystawy fotograficznej „Podpatrzone w Naturze”. Ekspozycja składać się będzie z prac nagrodzonych i wyróżnionych w konkursie fotograficznym ubiegłorocznej edycji „Sztuki Natury”. O godzinie 18:30 odbędzie spotkanie z Gościem Festiwalu – Piotrem Górnym, fotografem przyrody z Bydgoszczy, nagradzanym i wyróżnianym na konkursach polskich i międzynarodowych.

Piotr Górny  jest studentem matematyki. Fotografią przyrodniczą zajmuje się od czasów liceum. Głównym motywem jego prac są dziko żyjące ptaki. Fotografuje w lasach, na otwartych terenach pól i łąk, sporadycznie w sadach i ogrodach. Wiele radości sprawia mu uzyskiwanie naturalnego rozmycia – dzięki nieostrości różnobarwnych liści, iglastych gałęzi, konarów lub pni drzew. Poza tym optycznym „zatapianiem” obiektu bezkrwawych łowów, interesującym wydaje się zastosowanie nietypowej perspektywy. Głównymi bohaterami jego kadrów są ptaki często spotykane. Chociaż obserwacja nowego gatunku zapewnia wiele emocji, to najwięcej satysfakcji dostarcza mu udany kompozycyjnie kadr – nawet jeśli przedstawia pospolitego wróblaka.”

Ważniejsze nagrody i wyróżnienia:

– MFFiFP „Sztuka Natury” (3 wyróżnienia – konkursy „Natura Wokół Nas” i „Podpatrzone w Naturze”)

– Prix de la Photographie Paris (2 wyróżnienia)

– Fine Art Photography Awards (wyróżnienie)

– Moscow International Foto Awards (III miejsce i 2 wyróżnienia)

– International Photographer of the Year 2015 (wyróżnienie)

– FOTO-EKO (II miejsce i wyróżnienie)

– Poznańskie Dni Fotografii (nagroda Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu)

– „Po stronie Natury” (II miejsce i wyróżnienie).