Bydgoszcz
-2C
Lekkie opady śniegu
93% wilgotność
Wiatr: 6km/h NW
H -1 • L -2
-13C
Nd
-12C
Pon
1C
Wt
2C
Sr
2C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaNakłoPolitykaSzubin ma uchwalony budżet na 2018 rok. I zmienia nazwy dwóch ulic
um szubin_AS-01
29.12.2017 | 10:46

Szubin ma uchwalony budżet na 2018 rok. I zmienia nazwy dwóch ulic

Budżet uchwalono podczas czwartkowej sesji rady miasta.

Na zdjęciu: Na inwestycje w 2018 roku, Szubin wyda ponad 23 miliony złotych.

Fot. Andrzej Schmidt

Ponad 101,5 miliona złotych mają wynieść dochody Szubina w 2018 roku. Miejscy radni podczas czwartkowej sesji, uchwalili budżet na przyszły rok.

Podczas głosowania, za przyjęciem budżetu było dziewiętnastu radnych, dwóch było przeciw, a nikt nie wstrzymał się od głosu. Jakie są najważniejsze założenia?

Przeszło 101,5 milionów złotych mają wynieść dochody miasta, a ponad 93 mln stanowią dochody bieżące, zaś kolejne 8 mln – majątkowe. Na blisko 116,5 miliona złotych zostały zaplanowane wydatki, z czego 23,2 mln zł ma zostać przeznaczone na inwestycje.

CZYTAJ WIĘCEJ: Burmistrz Szubina dla MetropoliaBydgoska.pl o trzech latach kadencji i podsumowaniu inwestycji miejskich w 2017 roku

W przyszłorocznym budżecie deficyt zaplanowany jest na kwotę prawie 15 mln złotych. Najwięcej środków – ponad 39 milionów zostanie wydanych na oświatę, a ponad 33,5 mln zł będzie przeznaczonych na zadania w zakresie polityki społecznej. Blisko 14 mln przeznaczono na gospodarkę mieszkaniową.

Na sesji nie brakowało także pytań m.in. o program Mieszkanie Plus, czy spraw związanych z drogami (przebudowa drogi wojewódzkiej w Smolnikach, czy dziurami na drodze powiatowej w Dąbrówce Słupskiej). Pojawiła się także interpelacja o zwiększenie policyjnych patroli w Kołaczkowie.

Ponadto w Szubinie dokonana zostanie zmiana nazw dwóch ulic. Dotychczasowa ulica 21 stycznia będzie miała nowego patrona, którym będzie ks. Jan Kątny. Obecna ulica Lucjana Szenewalda ma zostać zamieniona na ulicę Wisławy Szymborskiej. Te zmiany zostały wprowadzone przez radnych po konsultacji z mieszkańcami.


Powiązane treści