Bydgoszcz
13C
Niebo częściowo zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 8km/h WSW
H 14 • L 12
13C
Czw
15C
Pt
15C
Sob
15C
Nd
15C
Pon
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaNakłoNa sygnaleSzubin: Szalone wyścigi pijanych rowerzystów zakończone w szpitalu
rower-stock photo
16.08.2018 | 11:53

Szubin: Szalone wyścigi pijanych rowerzystów zakończone w szpitalu

Na zdjęciu: Stary rower.

Fot. Stock photo.

Dwóch kompletnie pijanych rowerzystów urządziło sobie wyścigi na jednym z szubińskich osiedli. Szarżowanie na drodze dla jednego z nich zakończyło się wizytą w szpitalu. Niebawem poniosą oni też konsekwencje, za jazdę „na podwójnym gazie” oraz spowodowanie kolizji drogowej.

Zgłoszenie o tym, że dwóch mężczyzn szarżuje rowerami po szubińskim osiedlu, dyżurny miejscowego komisariatu otrzymał wczoraj (15.08.18r.) przed 20. Zgłaszający przekazał, że mężczyźni prawdopodobnie są pijani.

Kiedy na wskazaną ulicę dojechał patrol, okazało się, że doszło do kolizji drogowej, podczas której jeden z rowerzystów, 45-latek, najechał na jadącego przed nim 29-letniego kompana, po czym się przewrócił, doznając urazu nogi.

Już na pierwszy rzut oka widać było, że cykliści są upojeni alkoholem. Policjanci przebadali młodszego z nich alkomatem, który wykazał prawie 2 promile alkoholu. Trzeźwość starszego została sprawdzona po przewiezieniu go do szpitala. W jego organizmie alkomat wykazał ponad 2,5 promila.

Nietrzeźwi cykliści niebawem usłyszą zarzut z kodeksu wykroczeń za jazdę rowerami w stanie nietrzeźwości. 45-latek dodatkowo odpowie także za spowodowanie zdarzenia drogowego. Zachowanie cyklistów oceni sąd, do którego policjanci skierują wnioski o ukaranie mieszkańców Szubina.


Powiązane treści