Bydgoszcz
0C
Mgła
100% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 2 • L -1
4C
Czw
4C
Pt
3C
Sob
1C
Nd
2C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaNakłoNa sygnaleSzubin: Zatrzymano pijanego kierowcę. Obywatelska postawa mieszkańca gminy
10.11.2019 | 16:37

Szubin: Zatrzymano pijanego kierowcę. Obywatelska postawa mieszkańca gminy

Na zdjęciu: zdj. ilustracyjne

Fot. SF

Wzorową obywatelską postawą wykazał się mieszkaniec gminy Szubin. Zatrzymał on pijanego kierowcę.

Akcja miała miejsce w czwartek, 7 listopada. Około godziny 19:20 dyżurny nakielskiej komendy otrzymał zgłoszenie o obywatelskim ujęciu nietrzeźwego kierowcy w Szubinie na ul. Pałuckiej. Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że kierujący peugeotem zauważył, że jadący przed nim pojazd jedzie ,,wężykiem”. Mężczyzna prowadzący peugeota postanowił więc zatrzymać jego kierowcę.

Okazało się, że kierujący fordem był pod wpływem alkoholu – w pojeździe znajdowała się także pusta butelka po jednym z trunków. Mężczyzna, który zatrzymał pijanego kierowcę natychmiast wezwał policję. Badanie alkomatem wykazało, że 62-letni mieszkaniec gminy Szubin miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.
Niebawem mężczyzna usłyszy zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości, za co zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. Zachowanie kierowcy oceni sąd.

Słowa podziękowania należą się zgłaszającemu, który bez wahania zareagował i ujmując kierowcę wyeliminował go z ruchu. Być może zapobiegł w ten sposób tragedii. Pamiętajmy, że ujęcie obywatelskie to przywilej wynikający z treści art. 243 kodeksu postępowania karnego. Sprawcę można ująć zarówno na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa lub w pościgu podjętym bezpośrednio po jego popełnieniu. Następnie taką osobę należy niezwłocznie przekazać policji – podkreśla komenda w Nakle.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści