Bydgoszcz
4C
93% wilgotność
Wiatr: 6km/h WSW
H 5 • L 4
5C
Pt
3C
Sob
1C
Nd
1C
Pon
1C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleSzukasz swojego iPhone’a? Może go mieć policja
telefon_zgloszenie_policja
27.12.2016 | 19:05

Szukasz swojego iPhone’a? Może go mieć policja

Policjanci oferują pomoc przy odzyskaniu zgubionych przedmiotów, ale apelują również o wsparcie przy kilku sprawach z ostatnich tygodni.

Na zdjęciu: Policjanci z Wyżyn oraz Fordonu czekają na informacje od mieszkańców.

Fot. FreeImages / zdjęcie ilustracyjne

Policjanci z dwóch bydgoskich komisariatów apelują o pomoc w ustaleniu sprawców kolizji drogowych, do których doszło w tym miesiącu. I czekają na właściciela zguby – iPhone’a 5s.

CZYTAJ TAKŻE: O krok od tragedii na Kapuściskach. Zapobiegli jej policjanci z pobliskich Wyżyn

Funkcjonariusze z Wyżyn poszukują świadków, którzy mogą pomóc im w ustaleniu osób odpowiedzialnych za uszkodzenia dwóch pojazdów. Do pierwszego zdarzenia doszło w środę, 14 grudnia przed godziną siódmą rano na ulicy Glinki w rejonie skrzyżowania z ul. Kozala. Z nieustalonego dotąd samochodu ciężarowego kierującego się w stronę ul. Magnuszewskiej wypadł kamień, uderzając następnie w forda transita. Sprawca oddalił się z miejsca zdarzenia. Podobnie postąpił sześć dni później inny z kierowców, który w okolicach południa na parkingu przy hipermarkecie Tesco przy ul. Toruńskiej uszkodził volkswagena na niemieckich tablicach rejestracyjnych. W tych sprawach należy kontaktować się z komisariatem na ulicy Ogrody 19a lub pod numerami telefonów: (52) 588-18-64, (52) 588-15-65 lub – całodobowo – (52) 588-15-59.

Mundurowi z Fordonu proszą z kolei o pomoc przy siedmiu sprawach. 3 grudnia na obszarze ich działania doszło do uszkodzeń forda focusa (koło CH Auchan) oraz renault clio (koło Ikei przy ul. Skandynawskiej). Ich sprawcy również pozostają nieznani. Inny renault clio uległ uszkodzeniu w wyniku zdarzenia, do którego doszło w nocy z 7 na 8 grudnia przy ulicy Łabendzińskiego 1. 14 grudnia ok. 18:45 na parkingu przy Carrefourze przy ul. Skarżyńskiego kierowca wycofujący swój pojazd stworzył zagrożenie dla pieszego poruszającego się chodnikiem, tej osoby również poszukuje fordońska policja.

Pozostałe zdarzenia miały miejsce w drugiej połowie miesiąca. Policjanci pracujący w największej bydgoskiej dzielnicy szukają również osoby odpowiedzialnej za uszkodzenie: samochodu marki Toyota przy ul. Bartłomieja z Bydgoszczy 13 (19 grudnia, godz. 15:00-16:00), citroena przy ul. Salezjańskiej 1 (20 grudnia, godz. 7:55-8:20), a także audi przy ul. GOPR-u 22 (21 grudnia, godz. 13:00-13:40).

W tych sprawach należy kontaktować się z funkcjonariuszami komisariatu w Fordonie przy ul. Wyzwolenia lub telefonicznie (52) 525-58-15, (52) 525-58-59 (w przypadku tego numeru – całodobowo).

Mundurowi z Fordonu mają również dobrą wiadomość dla właściciela iPhone’a s5 z kartą SIM operatora T-Mobile, który został odnaleziony w połowie listopada. – W celu jego odzyskania można kontaktować się z komisariatem w Fordonie – wyjaśnia st. asp. Lidia Kowalska z biura prasowego kujawsko-pomorskiej policji.


Powiązane treści