Bydgoszcz
22C
Niebo częściowo zachmurzone
83% wilgotność
Wiatr: 5km/h N
H 22 • L 22
22C
Sr
21C
Czw
23C
Pt
26C
Sob
23C
Nd
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleSzybcy i wściekli na Starym Rynku w Bydgoszczy. Z finałem w sądzie [WIDEO]
23.10.2015 | 15:10

Szybcy i wściekli na Starym Rynku w Bydgoszczy. Z finałem w sądzie [WIDEO]

Dwaj młodzi kierowcy odpowiedzą za niebezpieczną jazdę na głównym placu miasta.

22-latek i jego o cztery lata młodszy kolega urządzili sobie na Starym Rynku w Bydgoszczy pokaz driftu. Nie wzięli jednak pod uwagę nie tylko bezpieczeństwa przechodniów, ale i obecności kamer miejskiego monitoringu.

Mężczyźni wjechali na rynek tuż przed godziną 23:00. Wykonali kilka ewolucji, po czym szybko odjechali. Każdy ich ruch śledziły jednak miejskie kamery, a dyżurny monitoringu poinformował o zdarzeniu policjantów. Ci próbowali zatrzymać amatorów nocnych rajdów na ulicy Mostowej. Za jednym z nich – kierowcą srebrnego bmw – funkcjonariusze musieli podjąć pościg, gdyż nie zatrzymał się on do kontroli. – Pościg nie trwał długo. Mężczyzna, który wcześniej zignorował sygnały dawane przez policjantów, u zbiegu ulic Zygmunta Augusta i Langiewicza nie opanował pojazdu, zjechał na pobocze i uderzył w latarnię – relacjonuje nadkom. Maciej Daszkiewicz z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

Jak się okazało, za kierownicą siedział zaledwie 18-letni mężczyzna, który prawo jazdy posiadał od… niespełna dziesięciu dni. Jego samochód nie został w dodatku dopuszczony do ruchu. Zarówno nastolatka, jak i 22-letniego kompana mundurowi przewieźli do komendy miejskiej. Tam przeprowadzono badanie stanu trzeźwości oraz na zawartość środków odurzających – oba dały wynik negatywny.

Funkcjonariusze zatrzymali jednak obu pasjonatom szybkiej jazdy uprawnienia do prowadzenia pojazdów. Starszy odpowie za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a młodszy dodatkowo za kierowanie pojazdu niedopuszczonego do ruchu, niezatrzymanie się do kontroli drogowej, a także spowodowanie kolizji. Za te wykroczenia grozi kara grzywny do 5 tysięcy złotych oraz utrata prawa jazdy na dłuższy okres.

Powiązane treści