Bydgoszcz
19C
Słonecznie
58% wilgotność
Wiatr: 6km/h ESE
H 19 • L 18
15C
Wt
15C
Sr
14C
Czw
13C
Pt
17C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaPORADY I CIEKAWOSTKISzybszy Internet mobilny w telefonie? To możliwe!
11.06.2021 | 10:22

Szybszy Internet mobilny w telefonie? To możliwe!

Na zdjęciu: Preferowany przez telefon tryb sieci może nie być najbardziej funkcjonalną opcją, a przez to utrudniać Ci płynne korzystanie z Internetu.

Fot. mat. nadesłany

Smartfon jest bardzo funkcjonalnym urządzeniem przede wszystkim dlatego, że umożliwia komfortowe i szybkie korzystanie z Internetu. Jakość połączenia nie zawsze jest jednak zadowalająca i utrudnia sprawną komunikację, naukę czy pracę. Na szczęście istnieje kilka sprawdzonych sposobów na przyspieszenie działania Internetu mobilnego w telefonie. Przeczytaj i dowiedz się, jak to zrobić.

Przeglądarka i tryb oszczędzania danych

To przydatna funkcja, jednak nie wszystkim znana. Dzięki temu prostemu rozwiązaniu, a więc po prostu po włączeniu trybu oszczędzania danych w panelu ustawień przeglądarki przyspieszysz pracę swojej wyszukiwarki i jednocześnie zaoszczędzisz trochę na transferze. Jak to możliwe? Funkcja ta pozwala na przesyłanie danych bardziej zminimalizowanych bez szkody dla otrzymywanych wyników, ale z korzyścią dla prędkości łączenia.

Preferowany typ sieci

Preferowany przez telefon tryb sieci może nie być najbardziej funkcjonalną opcją, a przez to utrudniać Ci płynne korzystanie z Internetu. Receptą okazać może się zmiana ustawień i zaznaczenie sieci 4G bądź LTE – w zależności od parametrów technologicznych Twojego telefonu pozycje te mogą się różnić. Dzięki zmianie fabrycznie przyporządkowanych ustawień sprawisz, że jakość połączenia znacząco się poprawi, a efekt będzie naprawdę zauważalny.

Aplikacje i usługi działających w tle

Na swoim telefonie z pewnością zainstalowałeś wiele przydatnych aplikacji, ale nie korzystasz z nich wszystkich na raz. Wydawać by się mogło, że skoro dana platforma nie została uruchomiona, nie zużywa danych i nie obciąża systemu łączności. I jest to słuszne założenie, ale tylko wtedy, gdy zadbasz o to, żeby aplikacje nie działały w tle, a więc aby nie zużywały danych w momencie nawiązania połączenia z siecią bez bezpośredniego korzystania z nich. Tak działają na przykład komunikatory – włączasz transfer i na ekranie pojawiają się nowe powiadomienia. Wielu programów używa się jednak rzadziej, więc warto wejść w ustawienia i zmodyfikować tryb działania, aby aplikacji, żeby aktualizowały informacje tylko wtedy, kiedy Ty będziesz tego potrzebował. Jeśli często posługujesz się oprogramowaniem do robienia zdjęć, ich ranking znajdziesz pod adresem https://komorkomat.pl/najlepsze-aplikacje-do-zdjec/.

Nieużywane aplikacje

Nowy telefon wyposażony jest zazwyczaj w wiele zainstalowanych automatycznie aplikacji systemowych. Niektórych z nie da się oczywiście usunąć – wtedy warto zastosować wyżej opisany sposób – jednak większość jest modyfikowalna. Jeśli więc nie korzystasz z danej platformy i nie jest Ci do niczego potrzebna, po prostu ją odinstaluj. Dzięki temu rozwiązaniu telefon będzie mniej obciążony, a więc będzie płynniej funkcjonował, a dodatkowo uda Ci się oszczędzić sporo cennej pamięci. Czasem problemem może okazać się bowiem nie tyle jakość połączenia, ile stan samej aplikacji, dlatego warto co jakiś czas usunąć podręczne pliki, które nie są niezbędne, a utrudniają korzystanie z telefonu.

Automatyczne aktualizacje

Bardziej rozbudowana aktualizacja aplikacji potrafi istotnie wpłynąć na jakość połączenia i zużyć mnóstwo pakietu danych, co również jest dużą wadą. Automatyczne aktualizowanie ma swoje minusy, ponieważ procesy te uruchamiają się niezależnie od decyzji użytkownika, a więc po prostu wtedy, gdy urządzenie ma łączność z siecią. Warto więc wejść w ustawienia i zmienić odpowiednie parametry tak, aby urządzenie przeprowadzało aktualizacje jedynie podczas połączenia z siecią WiFi bądź aby system powiadamiał Cię o tym, że takowe są dostępne. Dzięki temu procesy te nie będą spowalniać działania Internetu, a Ty zyskasz kontrolę nad implementowanymi rozszerzeniami. Jeśli chcesz oszczędzić na połączeniu stacjonarnym, które pozwala na bezpieczne i tanie aktualizacje poprzez WiFi, znajdź najlepszą ofertę w rankingu https://komorkomat.pl/internet-stacjonarny/.


Podobne wpisy

Powiązane treści