Bydgoszcz
25C
Słonecznie
36% wilgotność
Wiatr: 4km/h NE
H 26 • L 23
22C
Wt
24C
Sr
26C
Czw
20C
Pt
21C
Sob
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaREGIONKomunikacjaSzykują się utrudnienia na regionalnym odcinku autostrady A1. Potrwają kilka godzin
ambulans, straż pożarna, policja_ na sygnale - MR-2
25.04.2019 | 09:31

Szykują się utrudnienia na regionalnym odcinku autostrady A1. Potrwają kilka godzin

Ćwiczenia potrwają kilka godzin.

Na zdjęciu: Na autostradzie A1 zaplanowano ćwiczenia wszystkich służb ratunkowych.

Fot. Maciej Rejment

Do godzin popołudniowych zaplanowano utrudnienia w ruchu na kujawsko-pomorskim odcinku autostrady A1.

Wszystko przez zaplanowane na dzisiejszy dzień ćwiczenia służb ratunkowych pod kryptonimem „Autostrada 2019”. Ich organizatorem jest komenda wojewódzka PSP w Toruniu, a udział w nich wezmą również policjanci, ratownicy medyczni, przedstawiciele bydgoskiego oddziału GDDKiA, operatora autostrady A1 i kujawsko-pomorskiego urzędu wojewódzkiego. Jak mówi nam Tomasz Okoński z biura prasowego GDDKiA w Bydgoszczy, strażacy wspólnie z innymi służbami i instytucjami sprawdzą swoje przygotowanie do prowadzenia działań ratowniczych na autostradzie A1 w okolicy MOP Kałęczynek (kierunek Gdańsk).

Od 8:00 zamknięto jezdnię autostrady A1 w kierunku Gdańska pomiędzy węzłami Włocławek Północ – Ciechocinek. Dla kierowców zostały już przygotowane objazdy. – Ich trasa przebiegać będzie od węzła Włocławek Północ drogą wojewódzką 252, następnie DK91 do skrzyżowania z DW266, gdzie następuje powrót na autostradę węzłem Ciechocinek – mówi sierż. Tomasz Tomaszewski z zespołu prasowego komendy miejskiej policji we Włocławku. Dodaje, że w newralgicznych miejscach ruchem kierować będą policjanci z pionu ruchu drogowego. Ponownie autostrada ma zostać otwarta około godziny 15:00.

Utrudnienia wystąpią także na pasach jezdni w kierunku Łodzi. Pomiędzy węzłem Ciechocinek a Włocławek Północ te wystąpią w godzinach 11:00 – 13:00 w czasie prowadzonych ćwiczeń w rejonie Miejsca Obsługi Pasażera Kałęczynek. Ruch pojazdów w tym miejscu będzie prowadzony przez jezdnię MOP Kałęczynek, a – jak informuje sierż. Tomaszewski – obszar na MOP-ie będzie stosownie oznakowany celem wskazania przejazdu.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści