Bydgoszcz
18C
Niebo częściowo zachmurzone
71% wilgotność
Wiatr: 8km/h W
H 19 • L 17
20C
Nd
17C
Pon
15C
Wt
14C
Sr
13C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONKomunikacjaSzykują się zmiany w organizacji ruchu w Grudziądzu. Zostaną wprowadzone już jutro!
06.08.2021 | 12:41

Szykują się zmiany w organizacji ruchu w Grudziądzu. Zostaną wprowadzone już jutro!

Na zdjęciu: W związku z pracami związanymi z przebudową torowiska tramwajowego w Grudziądzu, od soboty wprowadzane będą zmiany w organizacji ruchu.

Fot. Archiwum

Zarząd Dróg Miejskich w Grudziądzu poinformował, że od soboty (7 sierpnia) nastąpi kolejna zmiana w organizacji ruchu. Ma to związek z trwającymi pracami związanymi z przebudową torowiska tramwajowego.

Jak informuje ZDM, zmiany będą miały miejsce w ciągu ul. Chełmińskiej w obrębie skrzyżowania z ul. Brzeźną. I tak, wyłączona zostanie możliwość wjazdu pojazdów w ul. Brzeźną z kierunku Chełmińskiej. – Ruch pojazdów zostanie tymczasowo przekierowany na ul. Laskowicką w kierunku ul. Kalinkowej – przekazują grudziądzcy drogowcy. W ramach zmian, na ul. Gdyńskiej w ciągu drogi krajowej 16 zostanie wprowadzony zakaz skrętu w lewo dla pojazdów ciężarowych. – Zmiany w organizacji ruchu mają charakter tymczasowy i obowiązują do odwołania – informuje ZDM.


CZYTAJ WIĘCEJ: Wypadek z udziałem auta służby więziennej na DK16. Droga była zablokowana


Kolejne zmiany zostaną wprowadzone w poniedziałek (9 sierpnia), kiedy to do zmian w organizacji ruchu dojdzie w obrębie osiedla Rządz. Wyłączone z ruchu zostanie skrzyżowanie ul. Rakowskiego z ul. Konstytucji 3 Maja. – Ma to związek z koniecznością wykonania infrastruktury torowej – informuje grudziądzki ZDM i precyzuje, że ruch pojazdów zostanie przekierowany na drogę tymczasową stanowiącą łącznik ul. Kulerskiego z Rataja. Ponadto, w tym dniu wyłączone z użytkowania zostanie skrzyżowanie ul. Chełmińskiej z Wiejską, a objazd wyłączonego skrzyżowania możliwy będzie poprzez ul. Jackowskiego oraz Bydgoską.

W związku z możliwością tworzenia się zatorów w ruchu drogowym w ciągu ulicy Kalinkowej oraz w ciągu ulicy Chełmińskiej, Zarząd Dróg Miejskich w Grudziądzu zaleca objazd pojazdów poprzez drogi wysokiej przepustowości tj. Trasę Średnicową i ulicę Hallera, co umożliwi skrócenie czasu przejazdu w relacji północ – południe o ok. 10 minut – kończą drogowcy.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści