Bydgoszcz
11C
Przelotne opady
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h WNW
H 12 • L 11
16C
Sr
15C
Czw
15C
Pt
16C
Sob
16C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportSzykuje się rekord frekwencji! Ponad połowa biletów na turniej Asy dla Golloba sprzedana
29.08.2018 | 14:19

Szykuje się rekord frekwencji! Ponad połowa biletów na turniej Asy dla Golloba sprzedana

Turniej na stadionie Polonii odbędzie się 7 października.

Na zdjęciu: Na liście startowej październikowego turnieju jest dwunastu zawodników.

Fot. Stanisław Gazda

Nie ma już możliwości zakupienia ulgowych wejściówek na październikowy turniej Asy dla Golloba, który odbędzie się na stadionie przy ul. Sportowej. Do Bydgoszczy przyjedzie za to gość specjalny.

Organizatorzy turnieju poinformowali właśnie, że w ciągu niespełna tygodnia sprzedano ponad 5,5 tysiąca voucherów. – Sprzedano vouchery ulgowe, zarówno na trybunę na sektorze B, jak i C – czytamy w komunikacie klubu na portalu społecznościowym. W sprzedaży cały czas są za to vouchery na trybunę główną (koszt to 200 zł) oraz normalne wejściówki na sektory B (35 zł) i C (25 zł). Można je nabywać od poniedziałku do piątku w głównej kasie klubu w budynku administracyjnym przy ul. Sportowej (wejście od strony parku maszyn) w godzinach 11:00 – 16:00. Vouchery będzie można wymieniać na wejściówki od początku października.

Wśród gości honorowych turnieju będzie Duńczyk Hans Nielsen. Ponadto cały czas trwają rozmowy i starania, aby do Bydgoszczy przyjechali inni byli rywale z toru Tomasza Golloba. Wiadomo, że negocjacje są prowadzone ze Szwedem Tony Rickardssonem czy Brytyjczykiem Markiem Loramem (był on wraz z Gollobem w składzie Polonii, która w 2002 roku sięgała po ostatni w historii klubu złoty medal żużlowej ekstraligi).

Na liście startowej żużlowego turnieju dojdzie do jednej zmiany. Już wiadomo, że do Bydgoszczy nie przyjedzie Piotr Protasiewicz, którego Falubaz Zielona Góra będzie 7 października rozgrywał rewanżowy mecz barażowy o prawo występu w PGE Ekstralidze na sezon 2019 z wicemistrzem Nice I ligi żużlowej (pierwszy pojedynek odbędzie się 30 września). Na ten moment na liście startowej jest dwanaście nazwisk.

Poniżej przedstawiamy listę zawodników, którzy potwierdzili udział w turnieju
Tai Woffinden (Wielka Brytania)
Greg Hancock (USA)
Emil Sajfutdinow (Rosja)
Artem Łaguta (Rosja)
Patryk Dudek
Bartosz Zmarzlik
Maciej Janowski
Przemysław Pawlicki
Janusz Kołodziej
Szymon Woźniak
Krzysztof Buczkowski
Adrian Miedziński
rezerwowy Tomasz Orwat

– Obsada turnieju będzie lepsza niż w cyklu Grand Prix – zapewnia główny organizator turnieju Jerzy Kanclerz, który zaznacza też, że cały czas prowadzi rozmowy z grupą co najmniej ośmiu zawodników, zarówno krajowych jak i zagranicznych, którzy mogliby przyjechać na turniej.  Start pierwszego biegu o godzinie 15:00.


Powiązane treści