[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Tajemnicza śmierć w mieszkaniu. Jedna osoba aresztowana

Dodano: 01.12.2022 | 13:43

Na zdjęciu: Do tragedii doszło w jednym z mieszkań w centrum Włocławka.

Fot. Archiwum

Śledczy wyjaśniają okoliczności śmierci 62-letniego mężczyzny, którego ciało ujawniono w minioną niedzielę (27 listopada) w centrum Włocławka. – Kluczowe dla nas będą teraz wyniki sekcji zwłok – słyszymy w prokuraturze.

O tragedii, jaka rozegrała w centrum Włocławka jako pierwszy napisał portal Włocławek NaszeMiasto.PL. Jak podał, służby zostały w niedzielny wieczór zawiadomione o mężczyźnie, który nie dawał oznak życia, a lekarz wezwany na miejsce zdarzenia stwierdził zgon 62-latka.

Służby początkowo nie informowały szczegółowo o zdarzeniu, nieco więcej okoliczności ujawnili nam śledczy z włocławskiej Prokuratury Rejonowej, którzy nadzorują śledztwo w tej sprawie. – Doszło do niego w niedzielę, w centrum Włocławka w późnych godzinach wieczornych – mówi w rozmowie z MetropoliaBydgoska.PL zastępca szefa Prokuratury Rejonowej we Włocławku Małgorzata Kręcicka.

Do sprawy zatrzymany został 34-latek. Jak udało nam się dowiedzieć, mężczyzna ma w tej sprawie postawiony zarzut, jednak prokuratura na tym etapie nie ujawnia jego treści. – Wystąpiliśmy do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec niego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu – dodaje prok. Kręcicka. Włocławski sąd dzisiaj po południu się do tego wniosku przychylił i zastosował wobec zatrzymanego mężczyzny tymczasowy, trzymiesięczny areszt.

Dla śledczych z włocławskiej prokuratury kluczowe znaczenie będą miały teraz wyniki sekcji zwłok, która w miniony wtorek (29 listopada) odbyła się we włocławskim Zakładzie Medycyny Sądowej. – Od wyników sekcji zależeć będzie kwalifikacja prawno-karna czynu, jaka zostanie przyjęta – słyszymy w prokuraturze. Prokuratorzy w sprawie cały czas prowadzą także postępowanie dowodowe, które także ma ustalić, czy do zgonu 62-latka przyczyniły się osoby trzecie. – Sytuacja jest dynamiczna, zarzut, jaki ma postawiony 34-latek, może jeszcze ulec zmianie – nie ukrywa zastępca szefa Prokuratury Rejonowej we Włocławku.

Tajemnicza śmierć w mieszkaniu. Jedna osoba aresztowana
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments