Bydgoszcz
10C
Opady
53% wilgotność
Wiatr: 9km/h WSW
H 10 • L 9
6C
Nd
4C
Pon
9C
Wt
6C
Sr
2C
Czw
Przed świętami nie stój w korku! Śledź na bieżąco nasz serwis TRAFFIC na portalu MetropoliaBydgoska.PL oraz na Facebooku i Twitterze.
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleTajemnicze zabójstwo sprzed 22 lat. Policjanci z bydgoskiego Archiwum X wrócili do sprawy
policja_na_sygnale
09.01.2019 | 11:04

Tajemnicze zabójstwo sprzed 22 lat. Policjanci z bydgoskiego Archiwum X wrócili do sprawy

Na zdjęciu: Do zbrodni doszło w 1997 roku.

Fot. archiwum

W październiku 1997 roku w niewielkiej miejscowości Łagiewniki w powiecie włocławskim doszło do szokującej zbrodni. Zabito 76-letnią kobietą. Do dzisiaj nikt za to nie odpowiedział. Policjanci z Archiwum X bydgoskiej komendy wrócili do sprawy.

10 października 1997 roku w lesie, nieopodal domu, znaleziono zwłoki 76-letniej Stanisławy Rybki. W toku prowadzonego przed laty śledztwa ustalono, że kobieta ok. godziny 7:30 poszła do sklepu w centrum wsi. Droga z jej domu do sklepu wiodła przez las. To tam kobieta została zaatakowana i – jak wykazały badania – uduszona. W toku śledztwa nie wykluczono, że motywem działania sprawcy był rabunek, gdyż nie znaleziono przy ofierze ani pieniędzy, ani sakiewki, którą miała.

Pomimo przesłuchania wielu osób oraz zabezpieczenia śladów i dowodów przestępstwa, nie ustalono sprawcy tego zabójstwa. Dziś policjanci Archiwum X wracają do rozwikłania tej sprawy. Od kilku tygodni analizują akta, zeznania świadków i zabezpieczone ślady. Wydaje się wysoce prawdopodobne, że istnieje świadek, nawet bezpośredni, tej zbrodni, do którego nie udało się do tej pory dotrzeć. Dlatego policjanci proszą o kontakt wszystkich, którzy mogliby pomóc. – Gwarantujemy anonimowość i w razie potrzeby także ochronę – mówi podinsp. Monika Chlebicz. Kontakt do policjantów Archiwum X to tel. 52 525 53 00 (do godz.15:30) lub nr 112.


Powiązane treści