Bydgoszcz
20C
Słonecznie
25% wilgotność
Wiatr: 8km/h NNW
H 22 • L 19
14C
Pon
14C
Wt
12C
Sr
21C
Czw
22C
Pt
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeTak będzie wyglądać sala symfoniczna w nowym budynku Akademii Muzycznej [WIZUALIZACJA WIDEO]
Akademia Muzyczna Bydgoszcz
02.04.2019 | 11:33

Tak będzie wyglądać sala symfoniczna w nowym budynku Akademii Muzycznej [WIZUALIZACJA WIDEO]

Na zdjęciu: Tak będzie wyglądać nowy budynek Akademii Muzycznej.

Fot. Plus 3 Architekci

Pracownia plus3 architekci zaprezentowała wizualizacje wyglądu sali symfonicznej, która powstanie w nowym kampusie Akademii Muzycznej. Inwestycja, która ma powstać na terenie pomiędzy ulicą Chodkiewicza i Kamienną, czeka na decyzje rządu w sprawie jej finansowania.

Losy powstania nowego budynku dla uczelni muzycznej wciąż się ważą. Koszt budowy kampusu wycenia się na około 300 milionów złotych. Jednak do tej pory rząd, na co od kilku miesięcy wskazywał m.in. prezydent Rafał Bruski, nie zapisał w planach budżetowych środków na realizacje inwestycji. Jednak według niedawnych zapewnień rektora Akademii Muzycznej prof. Jerzego Kaszuby pojawiła się szansa na znalezienie finansowania.

Zobacz również:

Rektor Kaszuba o pieniądzach dla Akademii Muzycznej

– Ostatnie działania ociepliły sytuacje i jest bliżej podjęcia odpowiednich decyzji – przekazał profesor podczas niedawnego posiedzenia komisji rady miasta. Wiosną rząd ma bowiem wpisać inwestycje do wieloletniego planu finansowego państwa. Z kosztorysu Akademii Muzycznej przekazanego w listopadzie do resortu kierowanego przez wicepremiera Glińskiego wynika, że w przyszłym roku na budowę jej nowej siedziby powinny trafić blisko 52 mln złotych, w 2021 roku – już ponad 115 mln zł. Budowa miałaby być kontynuowana w latach 2022-2023, gdy potrzebne nakłady inwestycyjne wyniosłyby odpowiednio niemal 53,5 mln zł oraz prawie 70 mln zł. O tym, czy rada ministrów dokona aktualizacji planu finansowego i zapewni pieniądze bydgoskiej uczelni, mamy dowiedzieć się w maju.

W tle walki o pieniądze na budowę kampusu są przygotowania do jej realizacji od strony architektoniczno-budowlanej. Autor koncepcji nowego budynku – warszawska pracownia Plus3 Architekci – zaprezentowała film, przedstawiający jak będzie wyglądać największa sala w nowym obiekcie. – Zapraszamy na naszą pierwszą, muzyczną podróż po projekcie symfonicznej sali koncertowej w nowej siedzibie Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Akademia obchodzi w tym roku 40-lecie istnienia. To dobry rok na rozpoczęcie budowy – podkreślają twórcy koncepcji nowego kampusu. Jak zapewnia plus3, wkrótce pojawią się  kolejne filmy o innych salach (organowej, teatralno-operowej i kameralnej). Podkład muzyczny do kolejnych wizualizacji będzie dziełem studentów Akademii.

Film przedstawiający wygląd sali symfonicznej został udostępniony m.in. przez dyrektor Miejskiej Pracowni Urbanistycznej Annę Rembowicz-Dziekciowską, Stowarzyszenie Metropolia Bydgoska czy menedżera Starego Miasta i Śródmieścia Macieja Bakalarczyka. Wspólnie wyrażają oni nadzieje, że budowa wreszcie się urzeczywistni. – To strategiczna dla Bydgoszczy inwestycja. Wszyscy powinni ją wspierać, bo łatwo nie jest i nie będzie – komentuje na Facebooku Rembowicz-Dziekciowska.

ZOBACZ FILM PRZEDSTAWIAJĄCY WIZUALIZACJE SALI SYMFONICZNEJ NOWEGO KAMPUSU AKADEMII MUZYCZNEJ [KLIKNIJ]

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści