Bydgoszcz
1C
Niebo częściowo zachmurzone
77% wilgotność
Wiatr: 8km/h W
H 1 • L -0
1C
Sob
0C
Nd
-1C
Pon
-2C
Wt
-1C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCITak trenują cheerleaderki Luvadance [ZDJĘCIA]
12.11.2017 | 09:33

Tak trenują cheerleaderki Luvadance [ZDJĘCIA]

Na zdjęciu: Trening cheerleaderek Luvadance.

Fot. Stanisław Gazda

Cheerleaderki Luvadance zapraszają na wspólne treningi! Otwarty nabór do zespołu będzie trwał do odwołania! Skorzystaliśmy z zaproszenia i odwiedziliśmy dziewczęta podczas treningu…

Czym powinna się cechować idealna cheerleaderka? Przede wszystkim zaangażowaniem w to, co robi. Musi mieć w sobie ogrom energii, żeby skutecznie dopingować i zagrzewać drużynę do walki. To według szefowej cheerleaderek z Luvadance, Patrycji Kozłowskiej, są najważniejsze przymioty. One, między innymi, gwarantują występy w składzie meczowym. Jest też skład rezerwowy – wcale nie gorszy od pierwszego, trenujący wspólnie z nim,   ale jednak to w końcu rezerwa…

Występy przed i w przerwach meczów, choć wyglądają na lekkie, pełne radości – wcale nie są zabawą. Okupione są hektolitrami potu i potężnym wysiłkiem. Dziewczęta trenują trzy razy w tygodni od dwóch do trzech godzin. Ćwiczą nie tylko układy taneczne. Pracują nad tężyzną fizyczną, zwinnością, skocznością.

Cheerleaderowanie, to takie hobby, za które nie ma nagród, ani pieniędzy. Ale są brawa, gratulacje, komplementy od kibiców, do których nierzadko przyłączają się prezesi klubów oraz zawodnicy.

Czasami bycie cheerleaderką może okazać się początkiem drogi do kariery. Przykładów nie trzeba daleko szukać. Jedna z dziewcząt, która była członkinią Luvadence, dziś stawia coraz odważniejsze kroki w świecie modelingu.

My nie jesteśmy tylko drużyną, czy czymś w rodzaju szkoły tańca – tworzymy niemal rodzinę, wspieramy się wzajemnie we wszystkich problemach każdej z nas. Mieliśmy już w drużynie jednego chłopaka. Krótki epizod, ale całkiem serio podchodzimy do pomysłu stworzenia w Bydgoszczy naszego męskiego odpowiednika! – zapewnia Patrycja.


Powiązane treści