Bydgoszcz
2C
Opady
93% wilgotność
Wiatr: 8km/h W
H 3 • L 1
3C
Pon
1C
Wt
3C
Sr
3C
Czw
7C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCITaneczne miraże [ZDJĘCIA]
11.03.2017 | 16:07

Taneczne miraże [ZDJĘCIA]

Od 17 lat Pałac Młodzieży jest organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu Tańca „Taneczne Miraże”.

Zdjęcia: Stanisław Gazda

Corocznie w imprezie udział  biorą znakomite zespoły taneczne z Polski. Na scenie bydgoskiego Pałacu Młodzieży zaprezentowali się młodzi ludzie, których pasją jest taniec.

WERDYKT

Jury w składzie: Milena OnufrowiczKaczyńska, Patryk Gładyś, Iwona Runowska – przewodnicząca po obejrzeniu 44 prezentacji postanowiło przyznać:

W kategorii inscenizacja, etiuda, miniatura taneczna do lat 11:

Wyróżnienie dla: Zespołu Tańca Calineczki z Malborskiego Centrum Kultury i Edukacji.

III miejsce Zespołu Tańca Współczesnego Hulaj-Noga III z Ogniska Pracy Pozaszkolnej „Dom Harcerza” w Toruniu.

II miejsce ex aequo Zespołu Tańca Współczesnego Hulaj-Noga I z Ogniska Pracy Pozaszkolnej „Dom Harcerza” w Toruniu Zespołu Tańca Kruszynki ze Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kruszynie.

I miejsce Zespołu Tańca Współczesnego Kontra VI z Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 w Bydgoszczy W kategorii inscenizacja, etiuda, miniatura taneczna od 12 do 15 lat:

Wyróżnienie dla: Zespołu Tańca Bursztynki z Malborskiego Centrum Kultury i Edukacji.

III miejsce Zespołu Tańca Classic 3 z Centrum Kultury „Browar B.” we Włocławku.

II miejsce Zespołu Tańca Współczesnego Kontra IV z Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 w Bydgoszczy. I miejsce Zespołu Tańca Classic 2 z Centrum Kultury „Browar B.” we Włocławku.

W kategorii inscenizacja, etiuda, miniatura taneczna powyżej 16 lat:

Wyróżnienia dla: Zespołu Tańca Współczesnego Revers z Klubu 12 Brygady Zmechanizowanej w Choszcznie, Zespołu Tańca Współczesnego DMT z Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy.

III miejsce ex aequo Teatru Tańca AKRO gr. I z Młodzieżowego Domu Kultury w Toruniu Zespołu Tańca Follow ze Szkoły Tańca Bohema w Bydgoszczy.

II miejsce Zespołu Tańca Classic 1 z Centrum Kultury „Browar B.” we Włocławku.

I miejsce Zespołu Tańca Puenta z Klubu „Kwadrat” Leszczyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

W kategorii soliści do lat 11:

III miejsce Julii Wojdylak ze Szkoły Podstawowej w Kruszynie Wiktorii Jankowskiej ze Szkoły Podstawowej w Kruszynie.

II miejsce Wiktorii Lewandowskiej – Szkoła Podstawowa Kruszyn.

I miejsce Weroniki Błażejewskiej – Szkoły Tańca Bohema w Bydgoszczy.

W kategorii soliści od 12 do 15 lat:

I miejsce dla Martyny Kraske z Malborskiego Centrum Kultury i Edukacji.

W kategorii soliści powyżej 16:

III miejsce Wiktorii Kołcon ze Szkoły Tańca Bohema w Bydgoszczy.

II miejsce Adrianny Domańskiej z Klubu „Kwadrat” Leszczyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej i Natalii Magdaleny Mrozińskiej z Centrum Kultury „Browar B.” we Włocławku.

I miejsce Aleksandry Dereckiej z Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy.


Powiązane treści