Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Tańsze bilety dla dzieci i uczniów z gm. Koronowo. Podpisano porozumienie

Dodano: 26.10.2023 | 13:40

Na zdjęciu: Porozumienie podpisali burmistrz Koronowa i prezydent Bydgoszczy

Fot. Gmina Koronowo

W czwartek 26 października podpisane zostało porozumienie pomiędzy burmistrzem Koronowa Patrykiem Mikołajewskim a prezydentem Bydgoszczy Rafałem Bruskim na uruchomienie Metropolitalnej Karty Uczniowskiej i Metropolitalnej Karty Malucha dla dzieci i uczniów z terenu gminy Koronowo.

Oznacza to, że dzieci oraz uczniowie będą mogli korzystać z ulg w komunikacji miejskiej prowadzonej przez Miasto Bydgoszcz. Koszt miesięczny biletu to 10zł, a roczny 100 zł. Nie dotyczy to przewoźników prywatnych jak np. Frbus lub PKS na linii Bydgoszcz-Koronowo.

Ulgi od czwartego roku życia

Gmina Koronowo udzieliła na ten cel dotację z własnego budżetu. – Ulgi dotyczyć będą dzieci w wieku od 4 roku życia oraz uczniów zamieszkałych na terenie Gminy Koronowo – informuje Urząd Miejski w Koronowie. – Warunkiem korzystania z ulgi będzie posiadanie przez mieszkańca gminy Koronowo Metropolitalnej Karty Malucha lub Metropolitalnej Karty Uczniowskiej – dodają urzędnicy.

Karty wydaje burmistrz

Metropolitalna Karta Uczniowska (MKU) – jest dokumentem potwierdzającym uprawnienie do korzystania z ulgi dedykowanej uczniom zamieszkałym na terenie gminy Koronowa w wieku od 1 października roku w którym kończą 7 lat do 30 września roku w którym kończą 20 lat uczęszczającym do szkoły podstawowej oraz ponadpodstawowej wydawanym przez Burmistrza Koronowa.

Metropolitalna Karta Malucha (MKM) – jest dokumentem potwierdzającym uprawnienie do korzystania z ulgi dedykowanej dzieciom zamieszkałym na terenie gminy Koronowo w wieku od 4 roku życia do 30 września roku w którym kończą 7 lat wydawanym przez Burmistrza Koronowa.

Nie trzeba być uczniem bydgoskiej szkoły, aby korzystać z ulg.

Można składać wnioski

Wnioski o wydanie karty będą przyjmowane od piątku 27 października w Urzędzie Miejskim w Koronowie (Plac Zwycięstwa 1, pokój nr 4).

Godziny przyjmowania wniosków:
27.10.2023 r. – 7:30-16:00
30.10.2023 r. – 7:30-15:30
31.10.2023 r. – 7:30-17:00.
W pozostałe dni wnioski będą przyjmowane w godzinach pracy Urzędu.
Uwaga! Przy składaniu wniosku o wydanie karty uczniowskiej niezbędne jest posiadanie ważnej legitymacji szkolnej (dopuszczalne jest posiadanie zdjęcia legitymacji).

Wnioski dostępne są na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Koronowie.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Zdzisiek Ryba co w stawie pływa
Zdzisiek Ryba co w stawie pływa
7 miesięcy temu

Bruski oszczędza na oświetleniu ulic i doświetleniu przejść dla pieszych, przez co te niezwykle późno względem zapotrzebowania i zachodu słońca zostają uruchamiane bądź cały czas są wyłączone, natomiast bogatym gminom ościennym nie szczędzi na kosztach utrzymania komunikacji publicznej w Bydgoszcz. Czyżby jego wnuki tam mieszkały?

Marian
Marian
7 miesięcy temu

Jedna uwaga „Karty wydaje burmistrz”
To kłamstwo karty wydaje UM w Koronowie droga redakcjo !