Bydgoszcz
19C
Niebo częściowo zachmurzone
78% wilgotność
Wiatr: 2km/h W
H 20 • L 18
22C
Czw
19C
Pt
22C
Sob
25C
Nd
26C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportTargi sportów ekstremalnych w Bydgoszczy. W planach wiele atrakcji
expo extreme sport
10.04.2018 | 13:04

Targi sportów ekstremalnych w Bydgoszczy. W planach wiele atrakcji

Na zdjęciu: W Łuczniczce odbędą się targi dotyczące sportów ekstremalnych.

Fot. mat. prasowe

Za niespełna dwa tygodnie Bydgoszcz stanie się polską stolicą sportów ekstremalnych. W hali Łuczniczka odbędą się targi dla osób lubiących aktywnie i nietypowo spędzać swój wolny czas. 

Expo Extreme Sport, czyli Bydgoskie Targi Sportów Ekstremalnych i Aktywnego Wypoczynku odbędą się w weekend 21-22 kwietnia. Wystawcy wypełnią całą halę, prezentując między innymi nowoczesny sprzęt. Oprócz  stoisk nie zabraknie też miejsc, w których samemu będzie można aktywnie spędzić czas. – Sami jesteśmy pasjonatami różnych sportów i na co dzień żyjemy aktywnie. Dlatego stwierdziliśmy, że dobrze byłoby zorganizować taką imprezę w Bydgoszczy. Początkowo miały to być targi sportowe, ale potem pomysł ewaluował w połączenie części wystawowej z aktywnościami – mówi Artur Babicki, jeden z organizatorów imprezy.

Atrakcje będą czekać nie tylko w hali, ale też przed nią, gdzie strongman Marcin Sendwicki będzie przeciągał samochód, Terenowa Masakra postawi przeszkody, Decathlon przygotuje sportowe miasteczko, a restauracja Śródmieście zorganizuje mecz unihokeja. Na głodnych czekać będą food trucki –  Chcemy, żeby bydgoszczanie przyszli i mogli sympatycznie spędzić te dwa dni – mówi Babicki. W środku na odwiedzających czekać będą stoiska dotyczące m.in. sportów wodnych, strzelectwa, łucznictwa, kolarstwa, podróżowania zabytkowymi pojazdami czy odżywiania. – W Polsce odbywają się różne targi, a my chcieliśmy połączyć wszystkie dziedziny sportu w jednym miejscu. Bydgoszcz to dobre miejsce, bo odbywa się tutaj wiele imprez sportowych o randze ogólnopolskiej – tłumaczy drugi z organizatorów Arkadiusz  Kilanowski.

Specjalną atrakcją targów będą też międzynarodowe mistrzostwa Polski w kulturystyce i fitness oraz fitness gimnastycznym dzieci. – Przyjazd zapowiedzieli goście z zagranicy. Zawody potrwają dwa dni – mówi Wojciech Nadolski, prezydent WBBF-WFF Poland. W sobotę rywalizować będą panie oraz panowie, którzy pokażą m.in. sylwetki plażowe oraz zaprezentują się w garniturach. Wystąpi też  strongman Mariusz Dorawa. W niedzielę swoje umiejętności pokażą dzieci i młodzież.

Wstęp na targi będzie bezpłatny dla  zwiedzających.


Powiązane treści