Bydgoszcz
5C
Niebo częściowo zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 5km/h WSW
H 6 • L 5
9C
Sob
11C
Nd
20C
Pon
21C
Wt
21C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesTargi WODKAN 2016
12.04.2016 | 00:08

Targi WODKAN 2016

WOD-KAN to największe targi branżowe w Europie Środkowo-Wschodniej.

Na zdjęciu: Aż się samo kojarzy z WODKAN-em...

Fot. Stanisław Gazda

Izba Gospodarcza „Wodociągi Polskie” organizuje w dniach 10-12 maja 2016 roku w Bydgoszczy  XXIV Międzynarodowe Targi Maszyn i Urządzeń dla Wodociągów i Kanalizacji WOD-KAN, podczas których będą eksponowane najnowocześniejsze maszyny, urządzenia i technologie dla branży wodociągowo-kanalizacyjnej.

W ramach tegorocznych Targów odbędzie się po raz pierwszy (w dniach 10-11 maja) dwudniowy Międzynarodowy Kongres ENVICON WATER poświęcony aktualnym problemom, z którymi boryka się nasza branża. Również po raz pierwszy Targi WOD-KAN będą gościły w nowoczesnej hali Bydgoskiego Centrum Targowo-Wystawienniczego, co znacznie zwiększy komfort uczestników imprezy i podniesie jej rangę.

WOD-KAN to największe targi branżowe w Europie Środkowo-Wschodniej, które w skali ogólnoeuropejskiej ustępują tylko podobnej imprezie w Berlinie. Do Bydgoszczy przyjedzie ok. 400 wystawców – producentów maszyn i urządzeń oraz świadczeniodawców usług  dla branży wodociągowo-kanalizacyjnej. Będą też obecni  specjaliści z branży – projektanci, instalatorzy, eksploatatorzy, inżynierowie i prezesi przedsiębiorstw wodociągowo-kanalizacyjnych, co da okazję do nawiązywania kontaktów biznesowych z partnerami z Polski i z zagranicy. Honorowego patronatu nad tegoroczną edycją Targów WOD-KAN udzieliło Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa, podsekretarz stanu w  Ministerstwie Środowiska  Mariusz Gajda i Krajowa Izba Gospodarcza.

Ekspozycja Targowa ma zaznajomić przedsiębiorstwa z najbardziej nowoczesnymi technologiami, instalacjami i maszynami oraz zachęcić do ich stosowania, co będzie prowadzić do optymalizacji działań branży, w tym przede wszystkim do doskonalenia jakości wody dostarczanej odbiorcom oraz do obniżania kosztów usług świadczonych przez przedsiębiorstwa. Podczas Kongresu ENVICON WATER specjaliści z licznych dziedzin dotyczących jakości wody oraz oczyszczania ścieków i zagospodarowywania osadów (w tym przedstawiciele Ministerstwa Środowiska, Komisji Europejskiej, Związku Miast Polskich oraz Izby Gospodarczej „Wodociągi Polskie”) podzielą się swoją wiedzą na temat stojących obecnie przed branżą zadań.

Uwaga zaproszonych na konferencję ekspertów skupi się na problematyce wody i ściekach, zarządzaniu przedsiębiorstwami wodociągowo-kanalizacyjnymi, innowacyjnych rozwiązaniach stosowanych w branży.

Podczas Targów WOD-KAN Izba Gospodarcza „Wodociągi Polskie” przyzna nagrody w postaci trzech statuetek za najciekawsze ekspozycje oraz trzech statuetek za najbardziej innowacyjne rozwiązania techniczne zaprezentowane na Targach. Statuetki czekają również na zwycięzców „Biegu Instalatora”, jaki odbędzie się przed Targami na dystansie 10 kilometrów z udziałem przedstawicieli wystawców i pracowników przedsiębiorstw wodociągowo-kanalizacyjnych. Zachęcamy do startu. Propagowanie zdrowego stylu życia Izba Gospodarcza „Wodociągi Polskie”, uważa za logiczne uzupełnienie  wysiłków na rzecz dostarczania Polakom zdrowej i smacznej wody z kranu.

Jak co roku organizatorzy spodziewają się obecności na Targach WOD-KAN przedstawicieli licznych instytucji państwowych – Sejmu, Senatu, Ministerstwa Środowiska, Głównego Inspektoratu Sanitarnego, Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a także reprezentantów władz samorządowych i przedstawicieli przedsiębiorstw wodociągowo-kanalizacyjnych z całej Polski


Podobne wpisy

Powiązane treści