Bydgoszcz
12C
Niebo głównie zachmurzone
76% wilgotność
Wiatr: 5km/h SW
H 13 • L 12
13C
Pt
11C
Sob
12C
Nd
12C
Pon
10C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaTę niedzielę spędź nad Starym Kanałem. Będzie można poznać jego historię
18.09.2021 | 16:07

Tę niedzielę spędź nad Starym Kanałem. Będzie można poznać jego historię

Na zdjęciu: Impreza odbędzie się w rejonie Starego Kanału Bydgoskiego.

Fot. Szymon Fiałkowski/zdj. ilustracyjne

Muzeum Kanału Bydgoskiego wspólnie ze Stowarzyszeniem Obywatel Działa zapraszają w tę niedzielę na pełne atrakcji wydarzenie „Dzień nad Starym Kanałem”.

Jak podkreśla Filip Krauze ze Stowarzyszenia Obywatel Działa, niedzielne wydarzenie jest idealną okazją do odwiedzin nowej siedziby Muzeum Kanału Bydgoskiego, ulokowanej przez ulicy Staroszkolnej 10, w bliskim sąsiedztwie plant nad Starym Kanałem. Wydarzenie „Dzień Nad Starym Kanałem” jest organizowane od 2018 roku; jednym z jego celów jest możliwość poznania niezwykłej historii bydgoskiej drogi wodnej.

Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji. – Nie zabraknie zabaw dla dzieci, które będą mogły wziąć udział w konkursie, postrzelać z łuku czy wspólnie narysować mapę Kanału Bydgoskiego. Na miejscu będzie można też spotkać powstańców wielkopolskich czy posłuchać muzyki granej przez bydgoski zespół Pilersi. W tym dniu będzie można odbyć też spacer z przewodnikiem po bydgoskich plantach oraz oczywiście zwiedzać nową siedzibę Muzeum – wylicza Krauze.

Wydarzenie „Dzień nad Starym Kanałem” odbędzie się w godzinach 12:00 – 16:00. Zadanie jest współfinansowane z budżetu Urzędu Miasta Bydgoszczy.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści