Bydgoszcz
8C
Słonecznie
87% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 9 • L 7
16C
Pt
16C
Sob
16C
Nd
13C
Pon
20C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaTeatr Polski: Dwie premiery na rozpoczęcie sezonu
Koniec miłości_próba_fot. Natalia Mentkowska
12.08.2018 | 10:45

Teatr Polski: Dwie premiery na rozpoczęcie sezonu

Na zdjęciu: Próba do "Końca miłości".

Fot. Natalia Mentkowska.

Od poniedziałku będzie można kupić bilety na wrześniowe spektakle. Teatr Polski w Bydgoszczy wraca po przerwie wakacyjnej do kulturalnej przestrzeni miejskiej. I to z mocnym akcentem. Pierwsze dwie premiery odbędą się już we wrześniu.

Pierwszą z nich, „Koniec miłości” Pascala Ramberta, przygotuje Dorota Androsz – aktorka Teatru Wybrzeże w Gdańsku, doskonale znana bydgoskiej publiczności, ponieważ w latach 2004-2007 występowała na bydgoskiej scenie. W spektaklu zobaczymy znakomitych aktorów teatralnych i filmowych – Katarzynę Herman i Juliusza Chrząstowskiego.

Niebanalna struktura tekstu rozpisana na dwa monologi uniemożliwia byłym zakochanym jakiekolwiek wejście w konstruktywny dialog. W choreografii rozczarowań plączą się pomiędzy niespełnionymi oczekiwaniami, a śladami dogorywających w nich emocji. Zdania pełne goryczy uderzają w najczulsze punkty, przywołują najintymniejsze obrazy z pamięci. Pascal Rambert wskazuje jednak, że destrukcja relacji zaczyna się niezauważalnie, niemalże bezobjawowo. Jakby jej rozpad był wpisany w sam początek.

Drugą premierę, „Motyle” Marie Eve-Huot, wyreżyseruje Emilia Piech – aktorka Teatru Polskiego w Bydgoszczy od 2017 roku. „Motyle” w reżyserii Piech to opowieść o tym, jak ważne w życiu dziecka jest rozbudzanie w nim pasji. Spełnianie marzeń, które kiełkują w ciekawych świata głowach, mogą okazać się najwłaściwszą drogą do osiągnięcia szczęścia. Spektakl opowiada również o sile determinacji, dzięki której można uzyskać to, czego tylko się zapragnie i zwalczyć wszystko, co staje się przeszkodą w spełnianiu marzeń. Spektakl zrealizowany w ramach Roku Bydgoskiego Dziedzictwa Przemysłowego odbędzie się w Wojskowych Zakładach Lotniczych nr 2 S.A. dzięki wsparciu Urzędu Miasta Bydgoszczy oraz Aeroklubu Bydgoskiego. Przedstawienie dedykowane najmłodszym powstało w nawiązaniu do bogatej historii lotnictwa wojskowego w Bydgoszczy, która miała swój początek w drugiej dekadzie XX wieku.

We wrześniu będzie można zobaczyć także spektakl „Balladyna. Wojna wewnętrzna”, który kilka miesięcy temu wyreżyserowała Justyna Łagowska.

Na premierę „Końca miłości” Teatr zaprasza 8 września, a na „Motyle” 15 września.


Powiązane treści