Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Trwa modernizacja Teatru Polskiego. Prowadzone są zaawansowane prace rozbiórkowe [ZDJĘCIA]

Dodano: 16.10.2022 | 19:00

Na zdjęciu: Trwa remont Teatru Polskiego.

Fot. Urząd Miasta Bydgoszczy

Obecnie w Teatrze Polskim trwają prace rozbiórkowe, które pozwolą zbudować m.in. nową widownię i balkon. Niedługo rozpocznie się również wznoszenie nowej części budynku.

W pierwszej kolejności rozpoczęto prace rozbiórkowe. Skuto płytę balkonu nad widownią i usunięto siedziska. Nowe rzędy siedzeń będą osadzone na konstrukcji o większym nachyleniu. Ma to poprawić komfort widzów podczas oglądania przedstawień. Przez to rozwiązanie również balkon musi zostać umieszczony wyżej.

Rozbierana jest też część dachu. Nowa konstrukcja będzie wyższa, dzięki czemu będzie więcej przestrzeni na pomieszczenia biurowe i zaplecza. Dach będzie lepiej docieplony, przez co ograniczone zostanie zużycie energii na ogrzanie obiektu. Nie będzie również drewnianych krokwi, które zostaną zastąpione stalowymi dźwigarami.

Elewacja frontowa także zostanie docieplona. Wymieniona zostanie stolarka okienna, a charakterystyczna płaskorzeźba przy wejściu zostanie wycięta, a następnie wklejona w nową ścianę. Po stronie południowej powstanie część biurowa oraz winda. Obecnie w tym miejscu przekładany jest ciepłociąg, co było konieczne przed rozpoczęciem prac przy fundamentach.

Prace rozbiórkowe mają zakończyć się jeszcze w tym roku. W zakres całego zadania wchodzi również wymiana centralnego ogrzewania, instalacji wodno-kanalizacyjnej i elektrycznej oraz wentylacji. Prace te zostaną wykonane w przyszłym roku podczas kolejnych etapów inwestycji. Budynek zostanie również dostosowany do osób z niepełnosprawnościami przez zastosowanie windy, podnośników, mobilnych foteli teatralnych i odpowiednich urządzeń sanitarnych.

Wykonawcą prac jest firma KWK Construction. Po ich zakończeniu budynek zostanie objęty siedmioletnią gwarancją. Koszt inwestycji to 40 mln zł, a jej część zostanie sfinansowana z funduszy unijnych.

0 0 votes
Article Rating
Milena Wyrąbkiewicz
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Stary dziad
Stary dziad
11 miesięcy temu

Zostaną wydane oszalałe pieniądze dla gromadki zboczeńców biegających nago po scenie i kopulujących na oczach bezmózgich widzów.

Stary dziad
Stary dziad
11 miesięcy temu

Uderz w klawiaturę a sodomici się odezwą.
Jest ich w naszym pięknym mieście dokładnie 12.
40 milionów zmarnowanych milionów złotych na dwunastu sodomitów …. stanowczo za dużo, stanowczo.