[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Teatr Polski zostanie odnowiony. Ile będzie kosztować ta inwestycja?

Dodano: 18.07.2022 | 10:51

Na zdjęciu: Teatr Polski zostanie odnowiony.

Fot. Szymon Fiałkowski

Gmach Teatru Polskiego zostanie zmodernizowany. W realizacji tego projektu pomogą unijne fundusze.

Odnową Teatru Polskiego zajmie się firma KWK Construction. Prace zostaną objęte 7-letnią gwarancją. Koszt inwestycji wynosi prawie 40 mln zł, w tym 7 mln to dotacja z funduszy unijnych. Podpisano już umowę na realizację. Prace mają zostać zakończone w przyszłym roku.

– Kultura to silna marka Bydgoszczy. Buduje poczucie wspólnoty, zachęca do aktywności, współpracy. Uczy też otwartości i zachęca do myślenia. Modernizacja Teatru Polskiego to kolejny element wzmacniania tego pozytywnego potencjału Bydgoszczy. Warto podkreślić, że równocześnie wspieramy też inne ambitne projekty związane z kulturą, jak choćby rozbudowa Opery Nova o IV krąg – mówi Rafał Bruski, prezydent Bydgoszczy.

Celem inwestycji jest poprawa komfortu widzów, w tym przywrócenie do użytku balkonu. Poprawiona zostanie także akustyka obiektu i przestrzeń wokół budynku. Główna część budynku zostanie rozbudowana, wymieniony zostanie dach, ogrzewanie, wentylacja oraz instalacje elektryczne i wodno-kanalizacyjne. Powstaną również odpowiednie urządzenia sanitarne, mobilne fotele, windy i podnośniki dla osób z niepełnosprawnościami.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments