Bydgoszcz
0C
Niebo częściowo zachmurzone
100% wilgotność
Wiatr: 3km/h W
H 1 • L -1
1C
Wt
2C
Sr
1C
Czw
4C
Pt
0C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONEdukacjaTegoroczne matury się odbędą. Poznaliśmy szczegółowy kalendarz egzaminów
Matura 2019_ VI Liceum Ogólnokształcące Bydgoszcz - SF
24.04.2020 | 12:30

Tegoroczne matury się odbędą. Poznaliśmy szczegółowy kalendarz egzaminów

Na zdjęciu: Tegoroczni maturzyści przystąpią do egzaminów w czerwcu i jedynie w formie pisemnej.

Fot. Szymon Fiałkowski

Tegoroczne egzaminy maturalne odbędą się w dniach 8-29 czerwca – poinformował podczas konferencji prasowej szef resortu edukacji narodowej.

Dzisiaj (24 kwietnia) oficjalnie zakończył się rok szkolny dla maturzystów. Podczas briefingu prasowego w kancelarii premiera, minister edukacji Dariusz Piontkowski poinformował, że egzaminy maturalne odbędą się w czerwcu i jednocześnie nie będzie egzaminów ustnych. Uzyskanie wyników ma nastąpić do 11 sierpnia, zaś możliwość poprawienia przewidziano na początek września.

W dniach 16-18 czerwca uczniowie napiszą egzaminy na zakończenie ósmej klasy. W sierpniu (17-28.08) zaplanowano przeprowadzenie egzaminów zawodowych, natomiast te potwierdzające kwalifikacje w zawodzie odbędą się egzaminy potwierdzające kwalifikacje w zawodzie.

Jednocześnie, minister Piontkowski przekazał, że na chwilę obecną warunki epidemiczne nie pozwalają na otwarcie szkół, stąd podjęto decyzję o dalszym zamknięciu placówek. Tym razem o kolejne cztery tygodnie, tj. do 24 maja. Do tego samego dnia zamknięte są też żłobki i przedszkola.

Także do 24 maja obowiązuje nauczanie zdalne na uczelniach wyższych. Resort nauki zachęca uczelnie do tego, by planowały powrót pracowników z pracy zdalnej na stacjonarną. Nowy rok akademicki w normalnym trybie ma rozpocząć się 1 października.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści