Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
1

Remont „siódemki” postępuje. Wiosną koniec prac i drzwi otwarte

Dodano: 17.11.2023 | 10:52

Na zdjęciu: Jak przekazuje Urząd Miasta Bydgoszczy, wykonawca prac - firma Ebud-Przemysłówka - zrealizowała już jedną trzecią prac.

Fot. Robert Sawicki/Urząd Miasta Bydgoszczy

Trwa kompleksowa termomodernizacja VII Liceum Ogólnokształcącego na osiedlu Leśnym. Wykonawca zrealizował już jedną trzecią prac.

Rozpoczęta latem odnowa budynku „siódemki” zakłada ocieplenie, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej celem spełnienia standardów cieplnych, przebudowę pomieszczeń sanitarnych, wymianę instalacji wewnętrznych, wykonanie instalacji fotowoltaicznej wentylacji mechanicznej i klimatyzacji w części pomieszczeń, a także systemu zarządzania energią, sterowania budynkiem i kontroli dostępu. W ramach prac zainstalowany zostanie także monitoring, alarm, elementy ochrony przeciwpożarowej; przewidziano też przebudowę instalacji zewnętrznych kanalizacji sanitarnej, deszczowej oraz roboty poinstalacyjne i wykończeniowe pomieszczeń.

Jak przekazuje Urząd Miasta Bydgoszczy, wykonawca prac – firma Ebud-Przemysłówka – zrealizowała już jedną trzecią prac. Tak dobre tempo umożliwiła tymczasowa przeprowadzka licealistów do budynku dawnego gimnazjum przy ul. Kościuszki 37 A. Całkowity koszt inwestycji to niespełna 12 milionów złotych, z czego 7 milionów to dofinansowanie z Mechanizmu Finansowego EOG (projekt finansowany jest przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię) 2014-2021 w ramach programu „Środowisko, Energia i Zmiany Klimatu”. Zakończenie inwestycji planowane jest wiosną.


CZYTAJ RÓWNIEŻ: Łopata wbita. Startuje budowa Wielkiej Pętli Fordonu [ZDJĘCIA]


Z audytu energetycznego wynika, że w budynku VII Liceum szansa na oszczędność energii wynosi aż 80 procent w stosunku do tego, co jest dzisiaj. W tym roku zakończyliśmy już sześć innych zadań związanych z termomodernizacją – podkreśla Michał Sztybel, zastępca prezydenta Bydgoszczy. Te zadania to ocieplenie budynków przedszkoli nr 4, 16, 19, 22 oraz SP nr 22 i 34. Aktualnie prace realizowane są także przy budynkach MDK nr 5 w Bydgoszczy i BORP-y na Kapuściskach.

Wraz z termomodernizacją VII LO rozpoczęły się działania edukacyjne i informacyjne. – Blisko 90 uczniów VII LO zaprosiliśmy do udziału w warsztatach, które dotyczą m. in. odnawialnych źródeł energii, efektywności energetycznej i właściwości gospodarki niskoemisyjnej. W szkole powstanie również koło zainteresowań nawiązujące tematycznie do ekologii, ochrony środowiska i zjawisk wpływających na możliwość zwiększenie dbałości o środowisko – wymieniają urzędnicy.

Po zakończeniu prac budowlanych, mieszkańcy osiedla Leśnego będą mieli okazję zobaczyć efekty termomodernizacji placówki przy ul. 11 Listopada w ramach drzwi otwartych. Będzie to również okazja do skorzystania z bezpłatnych porad doradcy energetycznego.

0 0 votes
Article Rating
Remont "siódemki" postępuje. Wiosną koniec prac i drzwi otwarte
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments