Metropolia BydgoskaBydgoszczFotorelacjeTie-break w Łuczniczce. Pałac postawił się faworytkom do złota [ZDJĘCIA]
08.11.2019 | 21:17

Tie-break w Łuczniczce. Pałac postawił się faworytkom do złota [ZDJĘCIA]

Zdjęcia: Szymon Fiałkowski

Ponad dwie i pół godziny emocji w Immobile Łuczniczce na starcie czwartej kolejki spotkań Ligi Siatkówki Kobiet. Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz co prawda uległ faworyzowanemu Chemikowi Police, ale postawił mu bardzo wymagające warunki.

Policzanki to jeden z tych zespołów, które są stawiane do zdobycia złotego medalu na koniec sezonu. Nic więc dziwnego, że zespół trenera Ferhata Akbasa wygrywał dotąd mecz za meczem i to bez straty punktów. Zespół prowadzony przez Piotra Matelę przystępował z kolei zmotywowany dość niespodziewaną wygraną w wyjazdowym spotkaniu z Grot Budowlanymi Łódź (3:0).

Szkoleniowiec bydgoskiego zespołu zdecydował się na dokonanie jednej, ale za to dość istotnej roszady w wyjściowej szóstce. Mecz z Chemikiem rozpoczęła na rozegraniu Marta Biedziak. Chemik rozpoczął pojedynek w najsilniejszym zestawieniu. Siłę zespołu z Polic widać było w początkowej fazie pierwszego seta. Skutecznie grały zarówno Silva Franco, jak i Salas Rosell. Poza tym, bydgoskie przyjmujące miały mnóstwo problemów z przyjęciem zagrywki Martyny Łukasik. Efekt – to łatwo wygrana policzanek w pierwszym secie 25:17.

Porażka w tej partii podziałała mobilizująco na bydgoski zespół. Trener Matela postawił na rozegraniu na Mazurek, która w trakcie drugiego seta zastąpiła Biedziak i mądrze zaczęła rozdzielać piłki między skrzydłowe i środkowe. Na skrzydle, Żurowską w czasie gry zastąpiła Patrycja Balmas. Ponadto, w zespole Pałacu zaczął funkcjonować system blok-obrona, a do tego kontry kończyły Żurowska, Fedusio i wprowadzona Balmas. Pałac wygrał drugą partię 25:21, a trzecią jeszcze pewniej – 25:18.

Czwarty set to wyraźna dominacja Chemika, który prowadził wysoko od samego początku i wygrał go pewnie 25:19, natomiast kumulacja emocji nastąpiła w tie-breaku, w którym bydgoszczanki dogoniły wynik i nawet miały piłki meczowe po skutecznych atakach Patrycji Balmas, jednak w decydujących akcjach swoich ataków nie skończyła Monika Fedusio.

LIGA SIATKÓWKI KOBIET – FAZA ZASADNICZA, SEZON 2019/2020 – 4 KOLEJKA – 8.11.2019 R.
BANK POCZTOWY PAŁAC BYDGOSZCZ – GRUPA AZOTY CHEMIK POLICE 2:3 (17:25, 25:21, 25:18, 19:25, 17:19)

PAŁAC: Biedziak 1, Żurowska 12, Stencel 17, Vanzurova 15, Fedusio 20, Ziółkowska 9 oraz Jagła (libero), Mazurek 2, Rapacz, Balmas 7.

CHEMIK: Kowalewska 4, Grajber 5, Bednarek 3, Silva Franco 18, Salas Rosell 22, Truszkina 12 oraz Maj-Erwardt (libero), Nowakowska (libero), Wasilewska 7, E. Polak, Łukasik 1, Mędrzyk 12.

Sędziowali: Marek Heyducki, Marek Słowik.
Komisarz LSK: Bogusław Pachniewicz.
Widzów: 1740.
MVP meczu: Wilma Salas Rosell (Grupa Azoty Chemik Police).

LIGA SIATKÓWKI KOBIET – WYNIKI 4 KOLEJKI
Volley Wrocław – BKS Stal Bielsko-Biała 1:3 (19:25, 25:19, 19:25, 17:25)
Wisła Warszawa – Developres SkyRes Rzeszów 0:3 (20:25, 15:25, 14:25)
Enea PTPS Piła – Energa MKS Kalisz 1:3 (25:20, 22:25, 23:25, 19:25)
DPD Legionovia Legionowo – ŁKS Commercecon Łódź 3:0 (25:16, 25:12, 25:22)
Grot Budowlani Łódź – E.Leclerc Radomka Radom 3:2 (22:25, 23:25, 25:16, 33:31, 15:8)