Bydgoszcz
8C
100% wilgotność
Wiatr: 6km/h E
H 8 • L 7
7C
Wt
8C
Sr
9C
Czw
7C
Pt
1C
Sob
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleTir pędził w mieście prawie 100 km/h. Kierujący nie miał prawa jazdy
policja_ na sygnale - KPP Radziejów
19.01.2019 | 13:18

Tir pędził w mieście prawie 100 km/h. Kierujący nie miał prawa jazdy

Na zdjęciu: Policjanci skierowali sprawę do sądu.

Fot. KPP Radziejów/archiwum

Grudziądzcy policjanci poruszający się nieoznakowanym radiowozem zatrzymali tira, który pędził w obszarze zabudowanym 91 km/h. Jego kierowca nie miał prawa jazdy.

W czwartek na ul. Peszkowskiego w Grudziądzu funkcjonariusze z drogówki zauważyli szybko jadący samochód ciężarowy z naczepą. Jadąc lewym pasem ruchu, wyprzedzał inne pojazdy. Policjanci dokonali pomiaru prędkości jazdy – videorejestrator wskazał, że auto pędziło w obszarze zabudowanym z prędkością 91 km/h. W miejscu dokonania pomiaru prędkość jest podwyższona znakiem drogowym do 80 km/h, lecz to zezwolenie nie dotyczy pojazdów ciężarowych. Funkcjonariusze natychmiast zatrzymali pojazd. Okazało się, że samochodem kierował mężczyzna, który nie miał prawa jazdy, zaś sąd wymierzył mu zakaz prowadzenia pojazdów. 50–latek już wcześniej miał konflikt z prawem, gdy dopuścił się kierowania po alkoholu.

Policjanci zabronili dalszej jazdy i zlecili usunięcie pojazdu z drogi. Kierowca wkrótce odpowie za swoje czyny przed sądem, do którego policjanci skierują dwie sprawy. Przekroczenie prędkości o 41 km/h w obszarze zabudowanym to wykroczenie, natomiast kierowanie pomimo zakazu sądowego jest przestępstwem.


Powiązane treści