Bydgoszcz
17C
Słonecznie
45% wilgotność
Wiatr: 7km/h SSE
H 17 • L 17
21C
Pon
21C
Wt
19C
Sr
16C
Czw
17C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCITłumy na otwarciu Krainy Świętego Mikołaja w Inowrocławiu [ZDJĘCIA]        
07.12.2016 | 12:17

Tłumy na otwarciu Krainy Świętego Mikołaja w Inowrocławiu [ZDJĘCIA]        

Święty Mikołaj ma od wczoraj swoją krainę w Inowrocławiu.

Na zdjęciu: Wspólnie ze św. Mikołajem otwarcia Krainy i uruchomienia świetlnych iluminacji dokonał prezydent Inowrocławia.

Fot. Urząd Miasta Inowrocławia

Setki inowrocławian przyszły wczorajszym południem na Rynek, aby wraz ze Świętym Mikołajem uczestniczyć w otwarciu jego krainy oraz wspólnym, z prezydentem Ryszardem Brejzą, uruchomieniu świątecznych iluminacji.

Jak przyznał Mikołaj, z braku śniegu na miejsce dotarł ekologicznym autobusem MPK. Był z podróży bardzo zadowolony. Przez cały czas na Rynku towarzyszyły mu małe elfy oraz wiewiórki – symbol uzdrowiskowego miasta.

Po uroczystości otwarcia, był czas na spacery po 3 pokojach w Krainie Świętego Mikołaja, robienie sobie z nim zdjęć i odbieranie prezentów oraz podziwianie występów artystycznych sekcji Kujawskiego Centrum Kultury na scenie.

Najbardziej oblegany był, oczywiście, Mikołaj, który na fotografowaniu się z dziećmi spędził ponad dwie godziny. Dzięki temu każde dziecko mogło zrobić sobie z nim pamiątkowe zdjęcie oraz chwilę porozmawiać.

Miasteczko Mikołaja ma kilkanaście metrów średnicy, a w jego centrum znajduje się wielka, szklana kula, renifer oraz…śnieg. Dzieci mogą również zajrzeć do trzech domków, których wnętrza są ciekawie zaaranżowane. Są to Kuchnia Świętego Mikołaja, Muzyka Świętego Mikołaja oraz Poczta Świętego Mikołaja. Każdy domek, oprócz wystroju i opisów, posiada klimatyczne światło scenograficzne, muzykę lub opowieść narratora z głośników.

Miasteczko to inowrocławski pomysł na uatrakcyjnienie Mikołajek, zwłaszcza dla dzieci, które powinny świetnie się bawić w tym przedświątecznym „kompleksie rozrywkowym”.

– Chcemy także przyciągnąć inowrocławian do centrum miasta. Rodzice z dziećmi na Rynku to także zwiększone obroty dla tamtejszych handlowców – wyjaśnia naczelnik Wydziału Kultury, Promocji i Komunikacji Społecznej Agnieszka Chrząszcz-Stajszczak.

Krainę Świętego Mikołaja można odwiedzać do czwartku włącznie, choć sam Mikołaj wyruszył już w dalszą podróż i zdjęć z nim robić już nie będzie można. Ale zapewniał, że wróci, bo bardzo mu się w Inowrocławiu spodobało.


Podobne wpisy

Powiązane treści